Otomotiv sektöründe sessiz bekleyiş! İşin uzmanı fiyatlarla ilgili merakı giderdi: Ufak ufak...

Otomotiv sektöründe sessiz bekleyiş! İşin uzmanı fiyatlarla ilgili merakı giderdi: Ufak ufak yükselmeye başladı

54
0
PAYLAŞ

Koroner salgını olan fabrikaların üretimi durduktan sonra hem cips tedariğinde hem de araç üretiminde ciddi sorunlar ortaya çıktı. Kaza oranlarının hızla artmasıyla birlikte, vatandaşların yeni araç alma ihtimali gün saymaya devam ediyor. Yeni araçlarda %25 indirimin ardından otomobil pazarında sessizlik devam ediyor. Tüccarlar, vatandaşların araçları almaya geldiklerini ancak istedikleri markayı bulamadıkları için eli boş döndüklerini söylediler.

Sıfır veya ikinci el araç satamayan otomobil satıcıları da can sıkıntısını gideriyor. sıfır araba satış fiyatları televizyon Yapılan kur ayarlaması nedeniyle ikinci el araçlar ile ikinci el araçlar arasında uçurum oluştu. Galerici Mehmet Ertuğ, ilginç olan otomobil fiyatlarından da bahsetti. Ertuğ, fiyatlardaki artışın düşüşe karşı olduğunu belirtti.

Hâlâ otomobil endüstrisinde bekleyin!  Tecrübeli bir işletme sahibi fiyat konusundaki merakını giderdi

Galerinin sahibinin yanında 33 yıldır çalıştığını iddia eden Mehmet Ertuğ, çalışmalarının 10 günden fazla sürdüğünü iddia etti. Ertuğ, “Vatandaşlar sıfır araçta yüzde 25 indirim olduğu için ikinci el araç fiyatlarının düşeceğini umuyordu ama bu yapılmadı. Örneğin bir vatandaş işe gittiğinde araç soruyor, geliyor. İndirimler” belli tip araçlar içindir ama o araçlar 10 günden sonra piyasada yoktu çarşıda vatandaşlar kaldığı için piyasada bir durgunluk oldu bu durum bize de yansıyor can sıkıntısından araçlarımız müşteri arıyor.Şu an sektör durgun.1 Temmuz’da faizler yüzde 25″ Bu da sektörümüzü etkiledi. fiyatları ise yüzde 50’ye indirdiler. Fiyatlar hala kademeli olarak artıyor, fiyatlar düşmüyor” dedi.

Hâlâ otomobil endüstrisinde bekleyin!  Tecrübeli bir işletme sahibi fiyat konusundaki merakını giderdi

Her gün yeni araçların sefer yapacağını söyleyen Mehmet Ertuğ, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni ve ikinci araçların fiyatları sürekli artıyor ve bu durum bize yansıyor. Şu anda bu şema görülemiyor çünkü kredinin faydaları azalmadı. Hükümetimizden bu kredileri azaltmasını ve “merkezli” rica ediyoruz. ekonomi üzerine. Şu anda hiç kimse yeni bir araç alamıyor çünkü kredi her kredide 1.90-2. İkinci el araçlara ilgi daha fazla.”

Hâlâ otomobil endüstrisinde bekleyin!  Tecrübeli bir işletme sahibi fiyat konusundaki merakını giderdi

Bayi Ertuğ, araçların daha iyi modellerine atıfta bulunarak, “SUV tarzı ve küçük hatchback otomatik araçlara daha fazla ilgi var. Kadınlar geniş araçları en az yüzde 70 oranında tercih ediyor. Arabalar daha kolay ve kullanışlı olduğu için aileler tercih ediyor. Artı.” .

Hâlâ otomobil endüstrisinde bekleyin!  Deneyimli bir işletme sahibi, fiyatlar konusundaki merakını giderdi: giderek yükselmeye başladı.

hlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK