Pazarlık gece yarısı bitti! Hükümet ile sendikalar memurların maaş zammı için anlaştı

Pazarlık gece yarısı bitti! Hükümet ile sendikalar memurların maaş zammı için anlaştı

65
0
PAYLAŞ

Son dakikada şaşırmazlarsa, anlaşmanın bugün 14.30 itibariyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından açıklanması bekleniyor. 3600 ek liste, yükleniciler, aile sübvansiyonları ve 4C yazarlarına eklemeler üzerinde anlaşmaya varıldı.

Edinilen bilgilere göre toplu iş görüşmeleri gece geç saatlere kadar devam etti. Alınan diğer ödemeler ve diğer ödemelerle birlikte alınan artışın yüzde 19 oranında arttığını fark eden bilgi veren yetkililer, “Ancak artış değil nispi zamlarla ilgili görüşmeler devam ediyor. Yüzde 95’lik uzlaşı oranı alındı. tamamlandı… Hâlâ son dakikaya kadar beklemek zorundayız.”

Hürriyet’te bulunan HaberlerArdından, tabloda gösterilen içeriğin özetine 3600 ek gösterge eklendi. Bu nedenle bu konudaki çalışmalar önümüzdeki yıl içinde yapılacak ve tamamlanacaktır. Aynı şekilde, işin sözleşme tarafları tarafından gelecek yıl içinde tamamlanması konusunda da mutabık kalınmıştır. Aile bireylerinin faydalarını artırmanın bir yolu olduğu söylenirken, 4C’lerin eklenmesiyle sonuçların elde edildiği belirtilmektedir. 260 TL seviyesinde 4C üyelerine aksesuar olduğu bildiriliyor.

Memurlar ile memurlar arasındaki görüşmeler gece yarısı 24.00’de kanun hükümlerine göre sonuçlandı. Ağustos ayı başında başlayan görüşmelerde Memur-Sen ve Türkiye’nin Kamu-Sen ortaklaşa teklif vererek, baz ay için yüzde 2022’de yüzde 21, 2023’te yüzde 17 ve yüzde 3 olmak üzere 600 lira zam yaptı. . önceki iki yıla göre toplam yüzde 6’dır. İlk hükümet önerisi, 2022’den itibaren altı aylık dönemde yüzde 5 + 6 ve 2023’e kadar yüzde 6 + 6 idi. 12 Ağustos’ta hükümetin önerisinin açıklanmasının ardından sendikalar ile Çalışma Bakanlığı arasında müzakere süreci devam etti.

Gece yarısı pazarlık!  Hükümet ve kolejler memurlar için maaş zammı konusunda anlaştı

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK