Resmi Gazete’de yayımlandı! Hamsi, istavrit ve sardalyada dökme avcılık yasaklandı

Resmi Gazete’de yayımlandı! Hamsi, istavrit ve sardalyada dökme avcılık yasaklandı

76
0
PAYLAŞ

Tarım ve Orman Bakanlığı denizdeki maun, at kertenkelesi ve sardalyaların varlığını korumak için çok büyük bir karar aldı. Resmi Gazete’de yayınlanan bir belgeye göre, endüstriyel üretim için 3’ten fazla balık türü avlanmakta ve toplu olarak satılmaktadır.

“MASA AVCILIK YASAKTIR”

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2021 ve 2022 yıllarında deniz balıkçılığında rezerv kaynaklarının teslimini açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, konteyner ticareti ve balıkçılık yönetmeliğinin Resmi Gazete’de yayımlandığı belirtildi.Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında, balıkçılığın daha güvenli bir şekilde kontrol altına alınabilmesi ve küçük balıkların balıkçılığına karşı önlem alabilmeleri için Marmara Denizi’nde bol miktarda ördek atı, kertenkele atı, sardalya gibi deniz balıkları üretiliyor. ve tutsak balıkçılık. sanayileşme için hammadde olarak değil, insan gıdasına dayalı yük ve diğer sağlık sistemleri içinde balıkçılık ve toplu ve enerji kullanımı ile ele geçirilebilecek toplu avcılık yasaktır.

Alan mercan kayalığı ile korunmaktadır

Ayrıca söz konusu Cladocora caespitosa’nın sert mercan resifi olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu bölgenin Hellespont bölgesinde Dardanyalıların koruması altında olduğu belirtildi.

Resmi Gazete'de Yayınlandı!  Hamsi, istavrit ve sardalya için toplu avlanma yasaktır.

Demirören Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK