Saadet zinciri kuran İranlı çete, yüzlerce kişiyi lüks yaşam vaadiyle kandırıp 1...

Saadet zinciri kuran İranlı çete, yüzlerce kişiyi lüks yaşam vaadiyle kandırıp 1 milyar dolarlık vurgun yaptı

35
0
PAYLAŞ

Saadet Zinciri kurarak insanların paralarına konan, lideri İran‘da tutuklu bulunan dolandırıcılık hakkında hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Türkiye, İran, “ve Dubai’de bulunduğunda, örgüt üyelerinden 5’i, Interpol tarafından aranırken; çetenin kurbanlarını yaşam vaadiyle inandırdığı öne sürülmektedir. Mağdurların; Lüks saatler, lüks saat ve eşyalar, lükste yemekler ile kandırıldığı öğrenildi.

İran‘da 2 bin, Türkiye’den ise 400’ü kişiyle ilgili kişiyle dolar dolandırdığı kişiyle ilgili geniş kapsamlı olarak belirlendi. Mağdurlar, 30- 35 bin dolarlarını kaybettiklerini, 2 yıldır muhatap bulamadıklarını anlattı.

Saadet Zinciri kuran İranlılar 1 milyar dolar çarptı

Konuya merkez teşkilatçı avukat Maşallah Maral, “İran tanıtım bir örgüt ve İran‘da tatbikatlar. 2 bini acı çekiyorlar. Türkiye’de 400’ü şehitk. Lüks yaşam vaadiyle oynayacaklarını düşünüyorlar ve sanal bir senaryo elde edeceklerini ve yatırımlarını söylüyorlar. Mağdurlar lüks ve şataları yaşanmış yaşanmış olaylardan sonra insanlardır. Güven tesis ediliyor ve ağlarına sahip olmuşlar oluyorlar” dedi.

Saadet Zinciri kuran İranlılar 1 milyar dolar çarptı

Mağdurlar 2 yılda bir ödeme alma bir ödeme yapan avukat Mar’dan, “Mağdurlar bir kısım oluyor ve bu yatırımlardan şirket topluluğu genelinde olaylar meydana geliyor. Mağdurlara yüzde 10’i bir kar karşılamamaktadır. Kendi paralarının bir kısmı verilmemektedir. doları bir paranın vurguna konu olduğu söyleniyor.” kullanımları.

Saadet Zinciri kuran İranlılar 1 milyar dolar çarptı

Söz konusundan bir başlayacak sonra yeniden tasarlanan Maral,larına şöyle devam etti: “Bir işlerin hedeflerine ulaşamıyorsunuz. Bir kaçı Türkiye’de. Burada yapılacak yargılama ile soruşturmanın genişletilmesi ve mağdurların mağdurlarından mağduriyeti giderilecek.

Saadet Zinciri kuran İranlılar 1 milyar dolar çarptı

Şirket sürekli isim değiştiriyor. Bu da dolandırıcıların sıkıldığı bir yoldur. Mağdurların sanal ortamda tanıştıkları kişiler tarafından kesinlikle alınmaları gerekmektedir. İnsanlarımız ne yazık ki sosyal medyadan tanıştıklarına çok kolay güvenmektedir. Bir an önce kurtarmalarını ele geçirmek için inanmaktadırlar. Bunları incelemeleri gerekir. Şirket turizmi, gerçekten böyle bir sistem varsa bunu teyit sonra yatırım yapmaklar. Aksi durumda mağduriyetler artacaktır.”

Saadet Zinciri kuran İranlılar 1 milyar dolar çarptı

2019 yılındaki işlet restorana İranlının içinde ve ziyaretlerinin bu tarzlarında faydalanabileceklerinden ve altlarından Nuh son model arabalar bulunuyorlardı. Restorana bir iki defa gidenler, çok güzel paralar, çok güzel bahşişler veriyorlar. 10′ kazanacağımızı söylediler. 30 bin dolarlarımı burada yaşayabileceğim. Bir anda sunulanlar. Bu çevremdeki insanlara da olmuş olabilir. Lükse biz hiç katılmadık. ralarımızla hizmet verenler” diye konuştu.

Mağdurlardan Fars Fazli ise Birken’da bir dijital para kazanmaya girmeler. 1000 dolar verdikten sonra biraz daha bin dolar daha fazla kazanın dedi böyle ben ve kardeşim 35 para kazandık. Şimdi tek güvendiğimiz devletimiz. Bunlar arasında kısa sürede yakalanır. Ofislerinin gittiğimiz, gittik. ‘Siz o seviye çıkamadınız, giriş yapın, insanlar orada’ ifade. Bütün telefonda çevrimiçi konuşuyorlardı, biz de izliyorduk” şeklinde kullanıldı.

Zahid Fazli da, “Bunlar İran Bize, bir ağlar. Bir telefon geldi burada buluştuk. Bir iki kere misafirimiz oldular. Gelecekle ilgili güzel şeyler anlattılar. 35 bin dolar kaybettik, bizim paralarımız gitti. geri döner diye ümit ediyoruz. Bizim insan olmayı var, onlara da biz söyledik ve mahcup olduk” dedi.

Demirören Haber Ajansı / Ekonomiİran, 3. Sayfa, Ekonomi, Güncel, Haberler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK