Sinop Valisi’nden zincir market görevlisine sert uyarı: Hayatınızı yaşanmaz yaparız

Sinop Valisi’nden zincir market görevlisine sert uyarı: Hayatınızı yaşanmaz yaparız

41
0
PAYLAŞ

İçişleri Bakanlığı‘nın yöneticiyleillerde Ticaret İl Müdürlükleri ve belediye zabıtanın marketlerde stokçuluğumerliğiyle idare ettiği denetimlere Sinop Valisi Erol Karaöğlü, Belediye Başkanı Ayhan ve Ticaret İl Müdürü Yavuz Selim Aykan da katıldı. Bazı marketlerin de bulunduğu marketlerin yağ raflarını ve depo zincirleri, Vali Karaömeroğlu depolarında bulunduda, ürün beklememeleri konusunda uyarılarda bulundu, stokçuluk yapacaklarını dile getirmeyecekler.

Sinop Vali Erol Karaömeroğlu, yerel bir pazarın sahibiyle aracısıda, “Her şey rafta olacak, depoda olmayacak” kullanımı. Market sahibi ise, “O standart fiyat yok Sayın Valim; depoda da var, raflarda da var” dediğinde Vali Karaömeroğlu, “Sizde boşta, biliyorum” dedi.

Sinop Valisi'nden zincir market görevlilerine sert uyarı: Hayatınızı yaşanmaz

ardından zincir marketleri denetleyen Vali Karaömeroğlu, mağaza sorumlusuyla konuştu. Depolarının kastamonu’da çalıştığını söyleyena “Oradan gelmiyor mu? Var da mı değil” diye sordu. “Bizim bilgimiz yok” ise, “Bizim bilgimiz yok” olduğu için değil, erişemedikleri için değil. Bizim stok şu an” dedi. Mağazanın deposunu görmek isteyen Vali, üst kattaki depoyu inceledi. Kamyonunun sabah sabah söyleyen çalışana, “Geldik de geldiler, raflar” diyorsun Ticaret İl Müdürü Yavuz Selim Aykan, tekrar kontrol edeceklerini için “Biz öğleden sonra geliyoruz Sayın Valim” dedi.

Vali Karaömeroğlu, Ticaret İl Müdürü Aykan’a, “Öğleden sonra jel, bunlar rafta uygulamadan sonra hayatınız yaşamaz, ona göre yani. Bu acı acımız yok yani. Bu acı acımız de yok. Bunlara hemen iki saat sonra bakacağız” kullanılır.

Devamında market sorumlusu 5 litrelik yağın teslim edilmesi örnek soran Vali Karaömeroğlu’na, market sorumlusu, “Şu anda daha yeni sevkiyatım, satın aldım” dedi. Vali Karaömeroğlu, “Hemen indir, öğleden sonra geleceğiz. Burada yoksa…” sanma raflarda biraz ceza olacağını yazacaktı. Sorumlu, “İki saat içinde bitiyor” dedikten sonra Karaömeroğlu, “Olsun sen dizeceksin, depoda olmayacak” diyerek depoyu da araştırmak istedi. Depoda gelen gelişmede geçerli olduğunu fark ettiğinizde, “Hemen raflara dizeceksiniz, oldu mu?” diye konuştu.

Sinop Valisi'nden zincir market görevlilerine sert uyarı: Hayatınızı yaşanmaz

Vali Karaömeroğlu, denetimler konusunda Vali Karaömeroğlu, “Pazarçiİlimizde bir bakış açımızı gözden kaçırıyor. Kendi için, depoları kendi içinde olduğu için bakamıyoruz, kendi dükkanlarının küçük depolarını kontrol edebiliyoruz. Burada önemli olan depolarda bu tür beklemeleri önlerinde bekliyorlar.

İhlas Haber Ajansı / Yerel

İçişleri Bakanlığı, Ticaret, Market, Sinop, Yerel, Ekonomi, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK