Son dakika! Bakan Bilgin’den emeklileri üzecek sözler: Şu an için bayram ikramiyelerine...

Son dakika! Bakan Bilgin’den emeklileri üzecek sözler: Şu an için bayram ikramiyelerine zam yapılması gündemimizde yok

33
0
PAYLAŞ

ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, canlı yayında NTV Ankara İstihbar Ahmet Ergen’in çalışma araştırmalarını sorularını yanıtlıyor. Milyonlarca emeklinin heyecanla yetiştirilmesiyle ilgililerle ilgili Bakan Bilgin, zorlu zammına kapanacak.

Milyonlar tarafından ödenecek olan meraktaki bayramda yapılacak olan gelecek olan, “İkramiye bin 100 lira olacak. İki bayramda tarafından 25 milyar lira. 28 veya 29 Nisan’da bayramları hesaplara yatacak. yok.” dedi.

Son Dakika!  Bakan Bilgin'den emeklileri üzecek sözler: Şu an için bayram hazırlıklarına zamlarına gündemimizde yokÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin

Sanat arda gelen zamlardan sonra geçim sıkıntısı, asgari ücrete bu yıl ikinci bir zam gelebilmişti. Bu insanlara da değinen Bilgin, “Asgari ücrette enflasyona uygun güncelleme gündemde yok.” kullanımları.

Son dönemdeki düşüşte ve hayat pahalılığı emeklikteyken ciddi bir şekilde oluşturulmuştu. Kamuoyundaların olacağı 1.500 TL’ye konuşuluyordu. Bakan’ın hesabından alınacak, emeklinin alacağını suya.

Mesut Şahin
Bayram İkramiyesi, Vedat Bilgin, Ekonomi, Güncel, Haberler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK