Son dakika: MNG Kargo’ya siber saldırı yapıldı! Müşteri bilgileri çalındı

Son dakika: MNG Kargo’ya siber saldırı yapıldı! Müşteri bilgileri çalındı

48
0
PAYLAŞ

Bölgemizde geniş bir ulaşım ağına sahip olan MNG Kargo, belirli müşterilerin kullanıcılarını ve şifrelerini siber tuzağa düşürme girişiminde bulunduğunu duyurdu. Bildirim şirketi, Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun isim, isim, adres ve telefon numaralarının kargo alıcıları tarafından ele geçirildiğini duyurdu.

SAYI BİLİNMİYOR

15 Ağustos 23 Ağustos’ta başlayan sızıntıyı tespit edebilen şirket, bu duruma sahip kişi sayısının belirsiz olduğunu, sistemde herhangi bir arıza olmadığını ve durumun meydana geldiğini ifade etti. Sızıntı, kurumsal müşteri hesaplarına el konulmasından kaynaklandı.

“sistemi aç”

MNG Kargo tarafından KVKK’ya yapılan bildirimde, “İhlal, müşteri/koruyucu kurum hesabına yetkisiz erişimi olan personel/kişilerin kullanıcı adınızı ve şifrenizi ele geçirmek amacıyla sızması şeklindedir.” veri denetleyicisi tarafından kurumsal müşterilere sunulan İnternet hizmetleri aracılığıyla müşteri/veli. Sistemde bir boşluk olduğu ve sistemden herhangi bir güvenlik açığı olmadığı söylendi.

İLETİŞİM VERİLERİ İHLALİ

Bildirimde ayrıca konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiği ve https://www.mngkargo.com.tr/il… sayfası, 0 (850) numaralı çağrı merkezi ile ilgili kişisel bilgilerin ihlal edildiği vurgulandı. 222 06 06 ve kisiselveri@mngkargo.com adresinden e-posta ile bilgi alabilmektedir.

Son dakika: MNG Kargo'ya siber saldırı!  müşteri verileri çalındı

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Mesut Şahin
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK