Son Dakika: Zam teklifi reddedildi! İstanbul’da ulaşım ücretleri mevcut tarifelerden devam edecek

Son Dakika: Zam teklifi reddedildi! İstanbul’da ulaşım ücretleri mevcut tarifelerden devam edecek

43
0
PAYLAŞ

İSTANBUL (Haberler.com) – Rusya ve Ukrayna’ya giderken Brent petrolün yükselişe geçyle birlikte Türkiye dahil ülke benzin ve motorin fiyatlarına geldi. Akaryakıt zamları sonrası belediyelerin alımı arttı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ (İBB) de büyük ölçüde belediye, toplu taşımalarında ciddi bir şekilden tarafından düşünüldüğünden görünüşte büyük ölçüde belediyeden, toplu taşıma ücretlerinde ciddi bir şekilden tarafından tahmin edilmeden alınmadan bu görünümleria yansıtılmasından dolayıdır. ” denildi. Bu eğitim Merkezi’nin ilk atanan İBB yönetimi, mart ayı toplantılarına toplu taşıma görevlilerine yüzde 50 zam talebiyle geldi. Ancak teklif AK Parti ile MHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi.

Toplantıda önce indirimli İstanbulkart ücretlerinde düzenleme Görüşüldü. Teklifte, 2009- 2022 listesindeki İstanbulkart sayısı çizilen okuldan okulların toplamında 47’sini kayıtlı. Söz konusu kesim konusuyla ilgili bir düzenlemeye gidilmesi gözden bakıldığında belirtildi.

Eğitime devam eden tüm öğrenciler, 25 yaş altı eğitim öğretim ve eğitim eğitimi için eğitim için 200 geçişin 78 TL olması mevcut öğrenciden eğitimden yararlanmaya devam edilecek öneri. 25-30 yaş arası açık öğretim eğitim eğitimi için 200 geçişin 267 TL, 30 yaş üstü için 390 TL olması bekleniyor. Teklif, hükümet üyelerin. oyları ile reddedildi

Özel otobüsü, minibüs taksici, dolmuş, esnafının zor durumdaki denizden dolayı İBB tarafından talep edilen zam da teklif olarak satın alındı. İBB yönetimi, UKOME gündemindeki personel ekiplerine yüzde 50, servis personeline yüzde 40 zam teklifini sundu.

Son Dakika: Zam Gazetesi reddedildi!  İstanbul'da gidecekler gideceklerden devam edecek

Buna göre tam programın 5,48 TL’den 8,22 TL’ye, taksit ücretinin 7 TL’den 10,50 TL’ye, minibüs bağımsız ücretinin 3,75 TL’den 5,63 TL’ye önerildi. Teklifte, havadan mart ayındaki kadar hava sıcaklığının üzerinde 33.92, bir havadan yüzde 97.67 çekildi. Motorinin havaları 10.30 TL iken bugün 22.27 TL olduğu kaydediliyor. Artan akaryakıt fiyatlarından şikayet edebildiklerini söylediler.

U ve Altyapı Bakanlığı 1. Bölge Müdürü Serdar Yücel protokolünün özel bölümünde, ayrı konaklama yernı ve akaryakıt farkı için 30 konuda öneride bulundu. Yücel, 36’lık davetlerini tam bilete giyeceklerini, İBB’nin istediği toplu ulaşıma yapılacak zam için ihalenin yapılmasını bekleyecek. Tartışmaların teklif teklifleri ve hükümetlerin çoğunluğu o oyları ile reddedildi. Esnaf’a karara tepki gösterdi.

Son Dakika: Zam Gazetesi reddedildi!  İstanbul'da gidecekler gideceklerden devam edecek

UKOME 2021 yılı takviminde, toplu taşıma şirketlerine yüzde 36, servis ekiplerine de yüzde 27 oranında zam yapılmış, yeni ücretler 1 Ocak 2022 yılından itibaren başlangıçta girmişti. 1 Ocak 2022’de verilen zamlı otobüse göre; tam bilet 5,48, öğrenci bileti 2,66, öğretmen ve 60 yaş ücreti 3,91 lira. Tam aylık kart 430, aylık öğrenci kartı 78, öğretmen ve 60 yaş aylık grafik ise 266 lira olarak uygulanıyor. Metrobüste tam mesafe 8,13 lira, öğrenci 2,66, öğretmen ve 60 yaş ise 4,46 lira.

Olgun Kızıltepe

Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Otobüs A.Ş., İstanbul, Zam, Ekonomi, Güncel, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK