Taliban’dan kafa karıştıran Kabil Havalimanı açıklaması: Türkiye’nin yardımı için henüz erken

Taliban’dan kafa karıştıran Kabil Havalimanı açıklaması: Türkiye’nin yardımı için henüz erken

67
0
PAYLAŞ

Taliban’ınyönetimi aldı AfganistanKabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’ndan muafiyetler devam ediyor. Hamid Karzai Havalimanı’nın işletilmesi için Türkiye’den yardım talep eden Taliban, daha önceki açıklamalarında son açıklamalarıyla kafaları karıştırmıştı.

“TÜRKİYE VE KATAR’DAN ERKEN YARDIM”

Bir Reuters’e konuşan Taliban yetkilisi, ABD’den hızlı bir şekilde ayrıldıktan sonra 31 Ağustos’ta havaalanının kontrolünü ele geçirmeye hazır olduğunu söyledi. “Her iki taraf için hızlı faydalar yoğunlaşırken, tam güç Kabil Havalimanı’nda Amerikalılardan nihai onay bekliyoruz” dedi. Operasyon alanında marangoz ve teknisyeni olduğunu söyledi. Yetkili, “Kabil Havalimanı’nı işletmek için Türkiye’den mi yoksa Katar’dan mı yardıma ihtiyacımız olacağını söylemek için çok erken” dedi.

BUGÜN YAPILACAK SON SİVİL HİZMETLER

Reuters’e konuşan batılı bir yetkili, Kabil’deki sivillerin tahliyesinin bugün sona ermesinin beklendiğini söyledi. Havalimanında yaklaşık bin sivilin tahliye için beklediğini fark eden yetkili, “Bugün tüm yabancıların, sivillerin ve risk altındaki kişilerin tahliye edilmesini sağlamak istiyoruz. Bu işlem bittiğinde askerler çekilmeye başlayacak. “

Kabil Havalimanı Taliban'ı Karıştırdı: Türkiye'nin Yardımı İçin Çok Erken

Haberler.com – Haberler

Abdullah Karlıdağ
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK