THK Üniversitesi, eski rektörüne 146 bin TL’lik tazminat davası açtı

THK Üniversitesi, eski rektörüne 146 bin TL’lik tazminat davası açtı

74
0
PAYLAŞ

Ankara Batı 5. Asliye Mahkemesi Lex Mahkemece açılan davada Prof. Dr. Nevin Yörük yasal uyarıda bulundu. Ancak Türkiye ve ABD’deki adreslerine gönderilen tebligatlar ulaşmadı. Prof. Dr. Yörük Merkezi Sorgulama Sistemi Yönetim Sistemi’nin (MERNİS) boş olduğu belirlendi.

ADRES BULUNAMADI, GÜNLÜK DUYURUDA ARANIYOR

Curia’nın Dr. Yörük’ün adrese ulaşamaması üzerine hakkında usuli ve hukuka aykırı işlem başlatıldı. Türk Hava Kurumu ÜniversitesiGazete kurulu tarafından “kendisine zarar verdiği” iddiasına yanıt verilmesi için bir meydan okuma yapıldı. Curia duyuruda açıkladı Dr. Nevin Yörük, davadaki iddialara 2 hafta içinde yanıt vermesi için kendisine bilgi verdi. Uyarı: Başvuru sahibi bu süre içinde yanıt vermemişse, dilekçe sahibi, şirketin tüm taleplerini reddettiğini düşünmelidir.

ÜNİVERSİTESİ YK LİSANS AÇIK PROGRAMI

Prof. Dr. Nevin Yörük’ün YÖK’ten izin almadan üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sağlık Yönetimi Enstitüsü Programı açtığı açıklandı. YÖK’ün onayı olmadan açılan bu programla motive olan öğrencilere diploma transferinin mümkün olmaması nedeniyle birçok gerekçe ileri sürüldüğü belirtildi. Öğrencilerin üniversite aleyhine açtığı mağduriyet davası sonucunda 146 bin 516 lira zarar meydana geldiği bildirildi. Üniversite, bu zararın tazmini için eski müdür Yörük’e dava açtı.

THK Üniversitesi eski şoförüne 146 bin TL tazminat davası açtı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK