Thodex’in ardından bu kez 1 milyar liralık Dogecoin vurgunu! 12 kişi hakkında...

Thodex’in ardından bu kez 1 milyar liralık Dogecoin vurgunu! 12 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı

61
0
PAYLAŞ

Kripto para dolandırıcıları kurma zamanı”Dogecoin Yüzlerce insanı sisteme çektiler, “Madencilik” adı verilen bir sistemle kırk günde yüzde yüz kâra ev sahipliği yapmayı vaat ettiler. Zoom’da sürekli kareleri organize eden soyguncular, telgrafla ortada rehine yaptıklarının güvenini kazandılar. Genellikle ilk 3-4 ayda sistemden yararlandılar. Rehinelerle birlikte fon sayısı günlük olarak arttı, toplam nakit miktarı yükseldi. Ancak hesap bir anda kapatıldı, piyasa değeri 1 milyar lira civarında olan Dogecoinus ile Turgut V ve diğer dolandırıcılara bir türlü yaklaşılamadı.

“DAHA FAZLA KİŞİ KUTLANACAK”

Dogecum’un 1.500 kurbanından biri olan ve kaybın yüz milyon lira olduğunu söyleyen Ecem Ashyrova, “Yargının ilk aşamasına kırk bin köpeği yerleştirdim. Kırk günlük yüklemeler aldık. Yüzde kazancınızı alıyorsunuz. 20 gün içinde başınız dertte ve 20 gün sonra ana paranız kadar geri çekiliyorsunuz. Dört yüz bin köpek depoladım. Yol sistemi dört ay boyunca çok çalıştı, bu yüzden herhangi bir aksama olmadı, her şey yolunda gitti, sürekli internet reklamcılığında, hatta muhasebede geniş bir kitle topladı.Bütün paralar düşüldükten sonra mahkemeye verdim.Planın sabitlendiğini, çünkü insanlar 3-4 ay daha düzenli olarak görevlendirildiğini belirttim. Adam şehir şehir geziyor, toplantı yapıyor, Zoom üzerinden masaları tutuyor. -Sürekli güzel sözler verdi.Gelecek için kendi planlarını kendisinin üreteceğini söyledi.Yalvardı.Ona güvendi,yine d yüz bin köpek çıkaracaksın” dedi.

“Arkadaşları öldürmeye çalıştı”

Hesap kapatıldıktan sonra açılamadıklarını, yatırım yapamadıklarını ancak parayı çekemediklerini söyleyen Ashyrova, “Adam her zaman yanımızdaydı, arkada olması gerektiğini söyledi. hesaba ve işletmeye eklendi, sonra kendisine ulaşmak istedik ama bir şekilde ulaşamadık: Cep telefonları, tüm medya, her gün aldatılmadığımızı fark ettik. Gerçekten başımız beladaydı. Hepimiz mağdur olduk, daha çok mağdur oldum.Param yoktu.Tüm parayı yatırım için kullandım.Kişi hesabını kilitledikten sonra,İntihar girişiminde bulunan,kendisine sahip olamayan arkadaşlar oldu. çocuk çünkü ellerinde para yoktu, hasta olunca tedavi olamayanlar oldu, evlerini arabalarını satıp sistemi kuran mağdurlar çoktu. ikincisi Thodex sebebini söyleyebiliriz. Bir adamın alıp kaçtığı paranın 1 milyar TL olduğu söyleniyor. Belki şu anda paranız yoktur” dedi.

“THODEX’TEN DAHA FAZLA HİLE KARŞISINDAYIZ”

Aynı zamanda Thodex mağdurlarının avukatı olan Sinan Keskin, Dogecoin planının mağdur ve kişi sayısına göre Thodex’ten daha büyük bir dolandırıcılık olayı olduğunu söyledi. Keskin, “Toplam 1500 mağdur var ve 1 milyar TL’lik dolandırıcılık gerçekleşti. Mağdurların şikayetlerinden Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. Sonuç olarak organize suç bürosunun talebi üzerine, Mahkeme, iki örgütün yürütücüsü olan kişilerin yurt dışına çıkışını yasakladı.Örgüt yöneticisi gibi masada 3 kişi var.Diğer 9 kişi örgüt üyesi.Örgütün hiyerarşik yapısına göre, iki yönetici ve biri maliye memuru üç yönetici, diğer 9 sosyal medya mensubu, ekonomi yetkilisi, “Freninizi çekeceğiz, o sermaye parçalarını göreceğiz, göreceğiz” diyenlerle aynı işi yapıyor. yeni paralar bulacağım.” Hadi yeni bir araştırma yapalım ve bulduktan sonra size kırk bire elli bir kâr sözü veriyoruz.

Thodex'ten sonra bu sefer Dogecoin 1 milyar lirayı vurdu!  12 kişi için tutuklama kararı çıktı

Demirören Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK