TMSF, Aynes Gıda’yı satışa çıkardı

TMSF, Aynes Gıda’yı satışa çıkardı

80
0
PAYLAŞ

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Satış Komisyonu Başkanlığı, Yetkili gazeteTMSF’nin bugün yaptığı açıklamaya göre, TMSF’ye kayyum atandı. Aynes Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’nin malvarlığı, hak ve malvarlığı ve sözleşmelerine ilişkin Emlak Kurulu Kararı ile alınan “Aynes Gıda Ticari ve Ekonomik Bütünlüğü”, kapatılan uygulamanın cebri icrası ile haciz ve menkul kıymet gibi hukuki engellerden korunmaktadır. Zarf ve müzayede prosedürü birlikte, ihale şartnamesinde belirtilen şartlar ve koşullar çerçevesinde satılır.

ÜCRET 667 MİLYON LİRA

Aynes Gıda Ticari ve Ekonomik Bütünlük tahmini değeri 667 milyon lira. İhale için TMSF’nin Ziraat Bankası AŞ Levent Şubesi’ndeki “IBAN: TR76 0001 0007 5306 2864 3883 23” TL bilgisayar hesabına “Aynes Gıda Ticari ve Ekonomik Bütünlük Garantisi” açıklamasıyla birlikte 66 milyon 700 milyon TL yatırıldı.

5411 sayılı Kanunun III üncü maddesinde tanımlanan bankaların TL cinsinden sabit ve süresiz teminat mektuplarına veya Türkiye Cumhuriyeti Devlet Tahvilleri, Hazine T.C. miktarı yüzde 15’ten fazladır. Destek verenin değerine ek olarak rehin olarak da kabul edilir ancak katılımcının doğrudan veya dolaylı yönetim, yönlendirme veya kontrolünün bulunduğu bankalardan alınacak teminat mektubu geçici teminat olarak kabul edilmeyecektir.

BELGELER 11 EKİM 16.00’DAN SONRA TESLİM EDİLECEKTİR”

Belgeler, şartnamede belirtilen idari zarf ve mali zarf ile birlikte orijinal belgeler veya 1 asıl ve 1 nüsha gibi nüshalar ile 11 Ekim 2021 tarihine kadar Satış Komisyonuna sunulmak üzere; Saat 16.00’da kapalı ve kapalı zarf içinde ve karşılığında seri numarası ile birlikte alındı ​​belgesi verilecektir. Bu tarihten sonra imzalanmış kapalı zarflar incelenmez.

PAZARTESİ 12 EKİM 14.30

İhale 12 Ekim 2021 tarihinde saat 14.30’da TMSF Büyükdere Cad. Konferans No: 143 Esentepe/İstanbul’da yapıldı. İhale mali kapalı zarf usulü ile başlayacak, ihaleye katılmaya hak kazanan kişi sayısı oluşturulduktan sonra ihale aşamasına geçilecektir.

Duyuruda, ihale katılım koşulları, sınav, ihale sistemi, gerekli ve diğer soruların yanı sıra detaylara yer verilmiştir.

TMSF, Aynes Gıda'yı satışa çıkardı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK