Trafiğe kapatılacak mı? Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 900 gün sürecek bakım çalışmasına...

Trafiğe kapatılacak mı? Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 900 gün sürecek bakım çalışmasına alınıyor

70
0
PAYLAŞ

Boğaziçi köprüsünden sonra ikinci kez Asya ve Avrupa’yı birbirine bağladı Fatih Sultan Mehmet Köprüsübüyük özen. Yenilik ile tüm köprü askıları ve kabloları atılacak. Ayrıca köprü malzemelerinin bakımı, asfalt, teknik yenileme, mendil ve saatlerin onarımı tamamlanacak. 2013 yılında ağır hasar gören köprünün 900 gün sürecek ticari bakıma kapatılıp kapatılmayacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

7 ŞUBAT 2024 TARİHİNDE TAMAMLANACAK

Makyol Köprü İhalesi Japon IHI’ye 508 milyon sterlin karşılığında verildi. 6 Ağustos’ta imzalanan anlaşmaya göre süre dört gün önce başladı. 800 gün sürecek olan çalışma 7 Şubat 2024’te tamamlanacak.

Japon anayasası şirketinde şu açıklamalar yapıldı:

2013 yılında “Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin Büyük Restorasyonu ve Yapısal İnşaatı” sırasında FSM tarafından hasarlı asma kabloları tespit edilmiş ve bazı ağır hasarlı kablolar değiştirilmiştir. Köprü ve tasarımın gerçekleştirilmesi için asma kablolarının gerekli olduğunu tespit etmiştir. .

HENÜZ RESMİ DUYURU YOK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Highvia Genel Müdürü, resmi olarak sözleşmesi devam eden inşaatı henüz açıklamadı.

FSM TRAFİĞİ KAPANACAK MI?

İnşaat çalışmalarının nasıl tamamlanacağına dair bir açıklama yapılmamasına rağmen, FSM köprüsünün kapatılıp kapatılmayacağı veya sadece bir şeride izin verip vermeyeceği henüz belli değil. Trafik köprüsü tamamen kapatılırsa trafiğin Yavuz Sultan Selim’deki köprüye aktarılacağı da söyleniyor.

trafiğe kapatılacak mı?  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bakım çalışmasına dahil edildi ve 900 gün sürecek

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Mesut Şahin
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK