TSK’nın kullanmaya başladığı zırhlı araca 2 ülkeden ciddi talep geldi

TSK’nın kullanmaya başladığı zırhlı araca 2 ülkeden ciddi talep geldi

91
0
PAYLAŞ

15 inç Uluslararası Savunma Sanayii FuarıSanayi Savunma Başkanı’nın performansı silah Araç Taşıyıcı Projesi kapsamında ek araç temini için sözleşme imzalanacak şekilde değiştirilmiştir. STA Projesi kapsamında bu ay piyasaya sürülen 200’e yakın paletli ve rotasyonlu Kaplan Part 4×4 STA 20 ile 260 amfibi ve rotator teslimatı öngörülüyor. Projenin ilk aşamasının Şubat 2022’de sona ermesi planlanıyor ve 2023’te ek araçların teslimatına başlanması gerekiyor.

FNSS Genel Müdürü Kurt Nail, projede 2 araç varmış gibi görünse de 4 farklı ürün içerdiğini söyledi. Bu noktada 2 topçu kulesi ve 2 araç üzerinde çalıştığını iddia eden Kurt, 17 tonluk Kaplan STA ve Part 4×4 sınıfı araçlarda silahsavar kulelerinin incelendiğini belirtti. Kurt, “Kasalar 2 taret, envanterdeki kornaları kullanarak. Öncelikli olarak bug gönderebilen kuleler geliştirdik. ROKETSAN’ın OMTA’larının aynı taret üzerinde kule kullanmaları emredildi. Alt yapı.

Tasarımın ilk 3 yılının tasarım, prototipleme ve kalifikasyon testleri ile tamamlandığını ifade eden Kurt, kalifikasyon onaylarında 45 bin kilometrenin kapsanacağını belirtti. Projede önemli yerli kazanımları paylaşan Kurt, top taretleri, atış kontrol sistemleri, seramik armatür, süspansiyon sistemi, kompleks süspansiyon sistemleri ve dişli kutuları gibi birçok bileşenin yerli olarak tasarlandığını ve üretildiğini kaydetti.

Kurt, imzalanan ek sözleşmenin ilk ayak denemesinde bir başarı işareti olduğunu düşündüğünü ve şu değerlendirmeyi yaptı;

“Yapılan her şeyin yanında bu sistemlerin kullanım ve kullanıcı memnuniyeti için kullanılması önemli. Araçlar genelde birliklere gönderiliyor ama o kadar sıcak bir ortamdayız ki araçların bir an önce sıcak bölgelere gönderilmesi gerekiyor. fabrikadan çıktıkları için hemen kullanıldılar.Bu bir hatadır.Bizim lüksümüz yok.Bu araçlar başarıyla çalışmaya devam ediyor.7/24 ekiplerimiz satış sonrası oluşabilecek her türlü sorunu çözmek için hazır.Destek , hizmet sağlandı Toplam sözleşme büyüklüğünün yarısından fazlası teslim edildi Tüm kararlar ilk sözleşme satırında 2022 yılının ikinci yarısında tamamlanacak. , ama tüm müteahhitlerimizin, ekosistemlerin üretimine ara vermeden devam etmesi, ancak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii sözleşmemize büyük bir ilgi ekledik. Zarar vermeden teslimata devam edeceğiz. Sözleşmede bir başka iyileştirme gelecek yıl içinde gerçekleşebilir. Tabii ki bize bağlı, ama bilmemiz gerekiyor.

FNSS’nin Part 8×8 ve Part 6×6’ya ulaştığı günden bu yana Malezya ve Umman’a 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdiğini belirten Kurt, “İç satış ürünleri olmadan yurt dışına ürün satamazsınız” savunma sanayisine parlak bir yaklaşım. Türkiye’de proje yok.

Kurt Nail: “Ürünü mü demek istiyorsun? tsk En saygın ordunun ne kullandığı üzerinde büyük bir etkisi var, bu yüzden bu araçlarda bile bunun olacağına inanıyorum. Gerektiğinde diğer rakiplere göre büyük avantajlarla gireceğiz. Aslında 4×4 parçalar başta olmak üzere 2 ülkede ciddi talep var. Umarım bu projeleri hayata geçirirken bize güzel haberler verirler. İki ihracat aracının büyük başarılara imza attığını düşünüyorum” dedi.

TSK'nın başlattığı silahlı araç kullanmak için 2 ülkeden yoğun talep geldi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK