Twitter’dan Elon Musk’ın şirketi almasını engellemeye yönelik adım

Twitter’dan Elon Musk’ın şirketi almasını engellemeye yönelik adım

36
0
PAYLAŞ

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın heyecan‘ı hisse başına 54,2 dolar fiyatla satın alınan fiyatının ardından satın alın heyecan“birzehir hapı” olarak bir önlem aldı.

heyecan‘dan oluşan kapsam, şirketin yönetim kurulunun oybirliğiyle yıllık hakları planını kabul ettiği bildirildi. Açıklamada, kuruluş heyecan‘ın satın alınana yönelik olarak tasarlanmayan, uygun olmayan bir teklifin onayladığı aktarıldı. Söz konusu gelecekle ilgili satın alma olanağı mevcut olanların daha düşük fiyata satın alma olanağı sağladığı söyleniyor. Musk’ın veya başka bir şehrin şirketinde hisselerinin yüzde 15’inden satın alındığında planın içine gireceği kaydediliyor.

heyecan Musk’ın satın alma girişimini satın alma girişimini durdurmayı planlayamayacak kadar pahalı hale getirebileceği veya Musk’ı yemek yemesi zor olabilir.

Daha önce heyecan‘da yüzde 9,2’lik hisse satın alan Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) iddiade heyecan‘ın tamamı için başına 54, 2 devlet teklifte bulunmuştu. Musk, Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor’a mektup yazmata Twitter’dan beri devam edeceğinden gidişatını gözden geçirmeyeceğini, Twitter’ı bir şirket olarak kullanmaktan söz ediyordum.

Twitter’ı aktif kullanan Musk’ın platformunda 80 fazlası bulunuyor. Musk’ın güncel maln 260 milyar doların üzerinde olduğu görülüyor. Öte yandan, 11 Nisan’da Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, şirketten hisse alan Elon Musk’ın daha önce katılacağını açıkladığı Twitter Yönetim Kurulu’nda yer almayacağını duyurmuştu. Bu arada, Twitter’ın tıstıarları, şirketlerinin satın alınmasında yasaları eski mevsiminde Musk New York mahkemesinde şikayette bulunmuştu. Hissedarlar, Musk’ın Twitter hisselerinin alımını sosyal medya aracılığıyla duyurmaktan vazgeçmişti.

Twitter'dan Elon Musk'ın küçük süslemeye yönelik adıma
Elon Musk, Twitter, dolar, Medya, Teknoloji, Ekonomi, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK