Uzmanından ikinci el araç alacaklara çok önemli tavsiye! Kazanmak isteyenlere püf noktayı...

Uzmanından ikinci el araç alacaklara çok önemli tavsiye! Kazanmak isteyenlere püf noktayı verdi

101
0
PAYLAŞ

televizyon İndirimle birlikte ikinci el araç pazarını da hareketlendirmesi bekleniyor. Fiyatların düşeceğini uman vatandaşlar şimdiden araç aramaya başladı. Ancak bazı vatandaşlar markete gittiklerinde sepetlerinin fiyatlarını görünce alım yapmaktan vazgeçti. galeri sahibi Ahmet YurtluBu görüşün yanlış olduğunu söyleyerek, vatandaşların paralarını arabaya çevirmelerinin daha uygun olacağını ileri sürdü. Galeric Yurtlu, ÖTV indirimi ile kısa vadede ikinci el araç piyasasında bir gevşeme olacağını ve ardından fiyatlarda ayarlamaya gidileceğini belirterek, “Bu süreçte sabit kalmak çok daha mantıklı. araç paradan çok.”

Uzmandan araba alanlara en kötü tavsiye!  Kazanmak isteyenlere bir numara verdi

KayseriTürkiye’de sıfır araçlara uygulanan ÖTV indirimi ile ikinci el araç piyasası ivme kazanmaya başladı. Yeni araç almak isteyen vatandaşlara seslenen Galerici Ahmet Yurtlu, bayilerde araç temini olmadığını 2-3 ay sonra teslim edileceğini belirtti.

Teslimat sırasında aracın fiyatının da yükseldiğini ifade eden Yurtlu, bazı vatandaşların alarma geçtiğini ve ikinci el araç satmak istediklerini, yurt dışından geldiklerine şüphe olmadığı için 0 aracın bulunmadığını belirtti. Bu indirim uygulanmayacaktır. Dolayısıyla piyasada ağır bir fiyat gevşemesi olmayacak. Genellikle araçlar 1-2 ay sonra kayıt altına alınır. Bayiye gittiğinizde “2-3 ay içinde” tedarik edebiliriz “Fiyatlar güncellenmedi. O zamana kadar şu an 300 bin lira olan araç otuz bin liraya çıkarılacak. Fiyat artışlarına göre Böyle bir pazar ve bu paya ilişkin beklentilerimizi öngörüyoruz.” Öte yandan, ikinci elden normal bir tepki beklemiyoruz. Çünkü kimse 130 bin TL’ye aldığı bir arabayı 110 bin TL’ye satmak istemez. Yatağın maliyeti yok, çok zaman alıyor. Kısa bir süre sonra belki panik satışı gelir. Bence bu da zamanı. 0 araç satışlarına biraz etkisi olacak ama ikinci elde çok bir değişiklik olacağını düşünmüyorum” dedi.

Uzmandan araba alanlara en kötü tavsiye!  Kazanmak isteyenlere bir numara verdi

Durumun alarm verici olmadığının altını çizen Yurtlu, ikinci el araç pazarında bir değişiklik olmadığını kaydederek, “Şu an için en adaletli ve en mantıklı süreç. Kısa vadede hangi aracı alacağını bilenler. Orta vadeli araç alınmalı, şaşırmaya gerek yok çünkü piyasada bir değişiklik yok.Bence vatandaş aradığı aracı uygun fiyata bulursa tam da beklediği gibi olur diye düşünüyorum. Alım olarak değerlendirebilirsiniz.Bu iş yerine bu araca daha fazla para harcamak çok daha mantıklı.Orta ve uzun vadede sabit kar elde edecekler.Kısa vadede araç almayı düşünürlerse, şu anki durum. Araç alımı en uygunu, “Bence o zamanlardan biri” dedi.

Uzmandan araba alanlara en kötü tavsiye!  Kazanmak isteyenlere bir numara verdi

hlas Haber Ajansı / Ali Göç – Ekonomi Haberleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK