İstanbul’da içme suyu havzasını kurutan 3 kişiye 32 bin 700 TL ceza 

İstanbul’da içme suyu havzasını kurutan 3 kişiye 32 bin 700 TL ceza 

54
0
PAYLAŞ

İstanbul içme suyu havzasında il ve ilçe su ürünleri müfettişleri ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, su alanlarını doldurup tahliye ettiği tespit edilen 3 kişiye 32 bin 700 TL para cezası verildi. balıkçılık ürünleri. .

İstanbul’da içme suyu havzasını kurutan 3 kişiye 32 bin 700 TL para cezası

İstanbul’da içme suyu havzasını kurutan 3 kişiye 32 bin 700 TL para cezası

İstanbul içme suyu havzasında il ve ilçe su ürünleri kontrolörleri ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, su alanlarını doldurup boşalttığı tespit edilen 3 kişiye 32 bin 700 TL para cezası verildi. balıkçılık ürünleri. .

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Su Ürünleri ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Arnavutköy İlçesi Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri kontrolörleri, 31 Ağustos’ta Sazlıdere barajında ​​inceleme yaptı. Denetimlerde, içme suyu havzalarında bulunan su ürünleri yetiştirme ve üretim alanlarının doldurularak kurutulduğu ve şekillerinin değiştirilmeye çalışıldığı kaydedildi.

Sazlıdere Domuz Deresi baraj sahasındaki üretim alanlarının doldurulması, kurutulması ve tadilatına karıştığı tespit edilen 3 kişiye 32 bin 700 TL idari para cezası verildi.

“3 NOKTADA DOLGU YAPILDIĞINI TESPİT ETTİK”

Balıkların yaşam döngüsünü sürdürebilmeleri için yetiştiricilik üretim alanlarının gerekli olduğunu hatırlatan Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, bölgenin aynı zamanda bir içme suyu havzası olmaktan çok su ürünleri üretim alanı olduğunu söyledi.

Karaca, “1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında denizlerimiz ve iç sularımız, Sazlıdere Barajı, Terkos Barajı ve Büyükçekmece Gölü su ürünleri üretim alanlarımızdır. 1380 sayılı Kanuna göre izinsiz olarak buralarda malzeme taşınması ve doldurulması yasaktır. Sazlıdere barajı kıyısında 3 noktada dolgu yapıldığını tespit ettik. Yapılan tespitler sonucunda bu dolum bölgelerine bağlı 3 kişiye 32.000.700 TL ceza kesildi. Yapanlara restore etmeleri için 15 gün verdik. Şu anda yenileme çalışmalarının devam ettiği bilgisi verildi. Eğer restore edilmezse gerekli çalışmalar yapılarak kendilerine ödül verilecektir” dedi.

Ekipler tarafından cezalandırılanların mevcut alanı eski haline döndürmek için 15 gün süre verdiği öğrenildi.

“İZİNSİZ DOLUM YAPILMAZ”

Arazi bir kişiye ait olsa dahi özel kanunlarla korunan tarım arazilerinin, kıyı alanlarının, mera ve ormanların izinsiz doldurulmasının mümkün olmadığını ifade eden Karaca, “Bunu arazi sahipleri yapmış. izin almadan bu duruma müdahale ettik. Çok geniş bir alanda faaliyet gösteriyoruz. Hemşehrilerimizin bu konuda her zaman duyarlı olmasını istiyoruz. Özellikle üretim veya tarım alanlarında kaçak avcılık ve döküm ile ilgili bir müdahaleyi bize bildirmeleri halinde gerekli önlemleri alacağız.

istanbul gümüş domuz
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK