Afgan bir kızın mektubunu paylaşan Angelina Jolie, mültecilere yapılan muameleye isyan etti:...

Afgan bir kızın mektubunu paylaşan Angelina Jolie, mültecilere yapılan muameleye isyan etti: Mide bulandırıcı

71
0
PAYLAŞ

önce tarafından * Instagram oyuncu hesabı kullanmıyor Angelina Jolieİnsanların hikayelerinin temel insan hakları için birbiriyle bağlantılı olması gerektiği fikrini yarattılar. Oyuncu, hesabının ön yüzünde Afgan bir kadından bir mektup yayınladı.

Birleşmiş Milletler Sığınma Yüksek Komiserliği (UNHCR) Jolie, 4.5 milyon takipçisi olan Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; AfganistanAfganistan eyaletindeki bir kız hakkında bana gönderilen bir mektup, sosyal medyada iletişim kurma ve özgürce ifade etme yeteneğini kaybediyor. Sonuç olarak, dünyanın dört bir yanında temel insan hakları için savaşanların hikayelerini ve seslerini paylaşmak için Instagram’a gittim.

11 Eylül’den iki hafta önce Afganistan ile burası arasındaki sınırdaydım. Taliban’ınYirmi yıl önce Afgan mültecilerle tanıştım. Afganların ülkelerini işgal eden korku ve tereddüt tarafından yeniden kışkırtılmasını izleyemeyecek kadar hasta.

Afgan kız Angelina Jolie, mültecilere yönelik muameleye karşı bir mektup paylaşıyor: İsyancılar: Faul

Bu noktaya gelebilmek için bu kadar zaman ve para harcamak, kan dökmek ve can kaybetmek neredeyse akıl almaz bir başarısızlıktır. Ayrıca, onlarca yıldır dünyanın en yetenekli insanlarından biri olan Afgan mültecilere nasıl bir yük olarak davranıldığını izlemekten rahatsız oluyor. İmkanları ve saygıları varsa kendileri için ne yapacaklarını bilmek. Birçok kadın ve kız çocuğu, yalnızca eğitim almak değil, bunun için savaşmak istedikleri konusunda hemfikirdir.

“Diğer kendini adamış insanlar gibi, geri döneceğim. Yardım etmenin yollarını arıyorum. Umarım bana katılırsınız.”

Afgan kız Angelina Jolie, mültecilere yönelik muameleye karşı bir mektup paylaşıyor: İsyancılar: Faul

Afgan kız Angelina Jolie, mültecilere yönelik muameleye karşı bir mektup paylaşıyor: İsyancılar: Faul

Haberler.com – Dergi Haberleri

Eem Altan
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK