Cüneyt Arkın’dan gençlere eleştiri: Tarih bilinci olanlar Amerikan tıraşı yaptırmaz

Cüneyt Arkın’dan gençlere eleştiri: Tarih bilinci olanlar Amerikan tıraşı yaptırmaz

102
0
PAYLAŞ

Türk oyuncu ve yönetmen Cüneyt Arkınsözleri bir bomba düşmüş gibi işliyordu. Gençlerin tarih bilincini eleştiren Arkın, estetik yaptıran kişilerden de bahsetti.

“GENÇ VİCDAN TARİH BİLİYOR”

Cüneyt Arkın, Sabah Gazetesi’ne verdiği bir röportajda dizilerin önemli bir tarihi an olduğuna işaret ederek, “Benim dönemimde vizyona giren filmler de çok beğenildi. Malkoçoğlu, Kara Murat, Battal Gazi… Kara Murat Yapabilirdik. uyanma dizi çekimleri olumlu çünkü tarih bilincimize dokunuyor gençliğimize tarih bilincini aşılamadık ya da aşılayamadık tarih bilincine sahip bir genç kendini biliyor . Amerikan yüzükleri takıyor. Müziğini duyuyorsunuz ama hayranı değil, geçeceksiniz. Gençlik tarih bilinciyle yaşıyor, Türk bilincini değiştirsinler. Çok olumlu bir şey arıyorum.” dedi.

“kaşlarınla ​​bile oynuyorsun”

Estetik konusunda Arkın, “Artık insanlar da kaşlarla oynuyor. Merak ediyorum. Bir sürü var, kutunun içinde hiçbir şey yok, hiçbir değeri yok. İnsanlar android oluyor. Yarım insanlar, insanların yaptığı gibi yarı robot teknolojisi oluyor. Hiçbir şey yok. Değeri yoksa hiçbir anlamı yoksa kalplere dokunmuyorsa var olamaz. onlara söyledi.

Cüneyt Arkın'ın gençlere eleştirisi: Tarihte Amerikalının farkında olanlar tıraş olmuyor

Haberler.com – Dergi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK