Didem Arslan’ın Kürtçe konuşan kadını yayından alması, Müge Anlı’nın yayında yaşadığı benzer...

Didem Arslan’ın Kürtçe konuşan kadını yayından alması, Müge Anlı’nın yayında yaşadığı benzer olayı akıllara getirdi

43
0
PAYLAŞ

Didem Arslan YılmazAmaç Türkan Taşçı’nın adının telefonla katıldığı günün programında “Teyzenizle konuşun, Türkiye’yi konuşuyorsunuz, burası Türkiye’nin Demokratik Cumhuriyeti. Bilmiyorum. dil.”

KRİTİK CEVAP: TAMAMEN KOMİK

Dün akşamdan beri TT sosyal medyasının zirvesinde olan Didem Arslan Yılmaz, yaptığı açıklamayla eleştirilere yanıt verdi. Yılmaz-e-Sivas’ın kızı, ailenin eleştirilerine olumlu tepki vererek, “Ülkemin doğusuna, batısına, kuzeyine ve güneyine ayrımcılık yaptığımı söylemek eğlenceli ve en önemlisi ırkçılığa karşı olduğumu söylemeye karar veriyorum. “

Aklımıza MüGE ANLI GETİRİN

Konuyla ilgili tartışmalar sürerken, bir başka günlük eğitim programında da benzer bir vaka yaşandı, iki yıl önce Müge Anlı yeniden gündeme geldi. Müge Anlı, e ​​Siverek’le yaşayan bir kadınla, Zazaca hakkında konuşmaya başladıktan sonra, “Anlamadığımız bir şeyi açıklamanın anlamı yok” diyerek evlendi.

ANLI: Bu ZAZACA’ya karşı değil

Anlı, sosyal medya hareketine “Zazalardan Özür” etiketiyle şu sözlere yanıt verdi: “Keşke bu dili bilseydim ama bu durumun benimle alakası yok. Yukarıdakilerin yönetmeni bilmeli ama değil. Birleşmiş milletler burada her dilin tercümanı değiller keşke bu zazacaya yapılan bir şey değil türkçe yayın yap yarın bir tercümanla anlaştık o acentalarımız hakkında bir şey söylemişse veya olumsuz konuşmuşsa siz “Bu sefer beni böyle konuşturdun. Ne yapayım?” derdi. Beyler kendinizi benim yerime koyun. Empati denen şey budur. İnsanlara yardım etmekten başka neyimiz var?

Didem Arslan, Müge Anlı'nın canlı yayında yaşadığı benzer bir konuyu radyo yayınlarından fotoğrafladı.

Haberler.com – Dergi Haberleri

Olgun Kızıltepe
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK