Kürtçe çıkışı olay oldu! Herkes Didem Arslan Yılmaz’ın aslen nereli olduğunu araştırıyor

Kürtçe çıkışı olay oldu! Herkes Didem Arslan Yılmaz’ın aslen nereli olduğunu araştırıyor

43
0
PAYLAŞ

Programı telefonda kullanan Türkan Taçı isimli kadın, “Kürtçe anlıyorum. Türkiye konuş. Burası Türkiye. Doğu dili konuşma. Hepimiz ne demek istediğini anlıyoruz. ” Didem Arslan YılmazOklar bir anda sosyal medyada eleştirilerin hedefi haline geldi.

KÜRTÇE BİLİYOR!

Bazıları tartışmalara devam ediyor dergi Didem, Arslan Yılmaz’ın Kürtçeyi çok iyi bildiğini ve bunu kadrosunun değerini artırmak için yaptığını ifade etti.

Kürtçe çıkış olay oldu!  Herkes Didem Arslan Yılmaz'ın nereli olduğunu soruyor.

Sivas ailesinin ilk kızı

Didem Arslan Yılmaz, 12 Ocak 1974’te İstanbul’da doğdu. Haberler ve muhabirin varlığı. Sivaslı bir ailenin ilk oğlu olarak İstanbul’da doğdu. Babası Kasım Arslan, annesi Makbule Arslan’dır. Kadıköy Kız Lisesi’nden sonra 1992’de kurulan İstanbul Basın Yayın Okulu’nu kurdu. Televizyon ve Televizyon.

AŞAĞIDAKİ SOSYAL MEDYA HESABI YAYINLANDI

Yılmaz ise tepkilerin ardından 8 maddelik sunumunu Twitter’dan yayınladı: “Bizi vurmak için Urfa’dan gelen Hayriye Taşcı, ablası Ayfer Taşcı ile aramıza katılarak: babam sekiz aylık benden beş tane alıyor yardım edin Kızlar ailelerine uyarıda bulunduklarını ve onu öldürmekten korktuklarını söylediler. Torunlarıyla akıcı bir şekilde Türkçe konuştu, önce kızlara Türkçe hakaret etti, sonra birden kızlarla Kürtçe konuşmak istediğini söyledi.

“KÜRTÇÜ İÇİN YAYINLAMAYIN”

Hala Türkan, kızlarla konuşurken benim ve dinleyicilerimin onu anlamasını istemiyordu. Torunlarıyla Kürtçe konuşurken söylediklerini saklamak istedi Teyzeniz daha önce bizden tercüman talebinde bulunmadı. Ben Türkan hanımı değilim, çünkü o Kürt. Torunlarına hakaret ve küfür ettiği için havayı aldım. Öyle olsaydı, torunlarınızı atışta eğlendirirdim. Kürtçeye tepki gösteremem. Yazıda şark dili gibi bir ifadem yok…

“Üzgünüm”

Hala Türkan Arapça konuşmak isteseydi, İngilizce konuşmak isteseydi ben de aynı tepkiyi verirdim. Ne dediğini bilmem gerektiği için kızların güvenliği konusunda endişeliyim. Sivaslı bir ailenin kızıyım. Ülkemin doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyi arasında, özellikle de etnik ayrımdan kastettiğim bir fark olduğunu söylemek benim için son derece gülünç. Sadece 10 saniye atmak için yarı siyasi bir tartışma çıkarmaya başlayanların amacı “ülkenin fay hattını çizmek”.

Kürtçe çıkış olay oldu!  Herkes Didem Arslan Yılmaz'ın nereli olduğunu soruyor.

Haberler.com – Dergi Haberleri

Olgun Kızıltepe

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK