Rolling Stones’un davulcusu Charlie Watts 80 yaşında hayatını kaybetti

Rolling Stones’un davulcusu Charlie Watts 80 yaşında hayatını kaybetti

68
0
PAYLAŞ

“Paint It Black” ve “Mispathia for the Devil” gibi popüler şarkılarıyla tanınan ünlü rock grubu yuvarlanan kayalardavulcu Charlie Watts öldü. Geçtiğimiz Haziran ayında 80. yaş gününü kutlayan efsanevi müzisyen, 1963 yılından bu yana grubun davulcusu.

“ÖLÜM HUZUR İÇİNDE”

Londralı yapımcı Bernard Doherty yaptığı açıklamada, “Sevgili Charlie Watts’ın ölümünü büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Bugün erken saatlerde hastanede huzur içinde vefat etti” dedi.

Rolling stone davulcusu Charlie Watts 80 yaşında öldü

CHARLIE WATT KMDİR?

Charlie Watts, 2 Haziran 1941’de İngiltere, Kingsbury’de doğdu. Tam adı Charles Robert Watts’tır. Babası kamyon şoförü Charles Richard Watts ve annesi Charlotte Lillian’dı. Çocukluğunu Wembley’de geçirdi. 1952’den 1956’ya kadar Tylers Croft Ortaokuluna gitti. Ailesi ona ilk bateri setini 1955’te aldı. Ortaokulu bitirdikten sonra 1960’lara kadar Harrow Sanat Okulu’na devam etti. Westminster Üniversitesi’nde grafik sanatlar okuyan Charlie Watts, okulu bıraktı ve Charlie Daniels Studios adlı bir şirketi satmak için grafik tasarımcı olarak çalıştı ve hatta ara sıra yerel kafe ve kulüplerde davul çalmaya başladı.

Rolling stone davulcusu Charlie Watts 80 yaşında öldü

Londra ritminde davul ve mavi kulüpler çalmaya başladı. İlk kez 1950’lerin sonlarında, 1958’den 1959’a kadar Middlesex’te Jo Jones All Stars adlı bir caz grubunda çocuksu arkadaşı Dave Green ile çalarak kamuoyu önüne çıktı. Charlie Watts, 1961’de bir grafik tasarım üzerinde çalışmak için Danimarka’dayken tanıştı. Alexis Korner, Venediklilerin birleşik çetesine katılması için onu davet etti. Şubat 1962’de Londra’ya döndüğünde Alexis Korner’ın teklifini kabul etti. The Blues Incorporated grubuyla düzenli olarak davul çalarken başka bir reklam şirketi olan Charles, Hobson ve Gray ile grafik tasarımına devam etti.

Brian Jones, Ian Stewart, Mick Jagger ve Keith Richards ilk kez sezonun ortasında bir araya geldi. Bununla birlikte, Ocak 1963’te Rolling Stones müzik grubunun bir üyesi oldu.

1980’lerin sonunda sigarayı bırakmasına rağmen, 2004 yılının Haziran ayında gırtlak kanseri teşhisi konulduğunda radyoterapi gördü ve iyileşti.

Rolling stone davulcusu Charlie Watts 80 yaşında öldü

Haberler.com – Dergi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK