Usta oyuncu Metin Çekmez, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Usta oyuncu Metin Çekmez, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

66
0
PAYLAŞ

Daha önce birçok projede yer almış usta oyuncu Metin Yakalama Yokbir süredir savaştığı bir yengecin üzerine düştü. Türk tiyatro severlerin ve televizyon izleyicilerinin birçok ünlü yapımdan tanıdığı oyuncuların tiyatro, film ve dizileri geçtiğimiz günlerde Aydın Atatürk filminde yayınlandı. Çekmez’in sabah saatlerinde durumunun ağırlaşması nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Öğretmen ve oyuncu Metin Çekmez tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

1962 yılında tiyatro eğitimine başlayan usta oyuncu daha çok Süper Baba, Binbir Gece, Feriha gibi projelerle tanındı.

Öğretmen ve oyuncu Metin Çekmez tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

METİN EKMEZ KİMDİR?

26 Temmuz 1945’te İstanbul’da dünyaya gelen Metin Çekmez, aynı zamanda Yeşilçam oyuncusu Dinçer ekmez’in kardeşiydi. Gazeteci arkadaşları arasında eğitim aldı ancak bu alanda oyunculukla ilgilenerek kendini geliştirdi. İlk oyunculuk deneyimini 1962 yılında Hamlet tiyatrosunda yaşadı. Kendi deyimiyle sinema ve dizi sektörü büyümüştür. 1970 yılında İstanbul Tiyatro Şehri’nde kalıcı oyuncu oldu.

1972’de “Tatlı Dillim”, 1973’te “Yalancı Yarim”, 1984’te “Atla Gel Şaban” gibi birçok filmde rol alan Metin Çekmez; 1993’te “Süper Baba”, 2006’da “Binbir Gece” ve 2012’de “Feriha” gibi çeşitli televizyon dizilerinde rol aldı.

Öğretmen ve oyuncu Metin Çekmez tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.Öğretmen ve oyuncu Metin Çekmez tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Haberler.com – Dergi Haberleri

Olgun Kızıltepe
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK