Meteoroloji’den İstanbul ve çok sayıda il için art arda rüzgar ve kuvvetli...

Meteoroloji’den İstanbul ve çok sayıda il için art arda rüzgar ve kuvvetli yağış uyarısı: Metrekareye 100 kilo bekleniyor

73
0
PAYLAŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İstanbul dahil birçok il için şiddetli yağış uyarısı yaptı. Yağışların yanı sıra vatandaşları kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı uyaran Meteoroloji, bazı illerde beklenen yağışın metrekareye 100 kilogram olacağını söyledi.

İstanbul ve birçok il için meteorolojiden art arda rüzgar ve şiddetli yağış uyarıları: metrekareye 100 kilo bekleniyor

İstanbul ve birçok il için meteorolojiden art arda rüzgar ve şiddetli yağış uyarıları: metrekareye 100 kilo bekleniyor

İstanbul ve birçok il için meteorolojiden art arda rüzgar ve şiddetli yağış uyarıları: metrekareye 100 kilo bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İstanbul dahil birçok il için şiddetli yağış uyarısı yaptı. Yağışların yanı sıra kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı vatandaşları uyaran Meteoroloji, bazı illerde beklenen yağışın metrekareye 100 kilogram olacağını söyledi.

İstanbul ve birçok il için meteorolojiden art arda rüzgar ve şiddetli yağış uyarıları: metrekareye 100 kilo bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzeyi ve iç kesimleri parçalı, parçalı bulutlu; Marmara’nın kuzeydoğusu, Karadeniz bölgesi (Amasya, Çorum hariç), Karadeniz bölgesi ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Kahramanmaraş çevresinin bu akşam erken saatlerde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin ise sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. bulutlu ve açık.

Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-6 derece altında, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenirken, rüzgarlar kuzey, güney Marmara, Ege kıyıları, Doğu İç Anadolu, İç Anadolu’dan genellikle orta kuvvette esiyor. Karadeniz kıyılarında ve doğu Anadolu’nun batı kesimlerinde yer yer kuvvetli eseceği (40-70 km/sa) tahmin ediliyor.

YAĞMUR, RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI

Meteoroloji vatandaşları şiddetli yağış, rüzgar ve fırtınaya karşı dikkatli olmaya çağırıyor. Meteorolojik uyarılar şu şekilde:

* Yağışlar Zonguldak, Bartın, Ordu ve Trabzon ile Kastamonu’nun kıyı ilçeleri, Sinop’un batısı ve Samsun’un doğu ilçelerinde yoğun (21-50 kg/m²), Giresun’da çok yoğun (51-100 kg/m²). m²), Rize çevresi ve Artvin’in kıyı bölgeleri şiddetli ve aşırı (100 kg/m²’den fazla) olmalıdır.

* Rüzgarın güney Marmara, Ege kıyıları, Doğu İç Anadolu, İç Deniz kıyıları Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun batı kesimlerinden kuzey yönlerden kuvvetli esmesi (40-70 km/sa) beklendiğinden, dikkatli ve dikkatli olmalısınız (ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı hırsızlıkları ve ulaşım aksamaları gibi).

L İL UYARI

Meteoroloji’nin uyardığı bölge ve iller şöyle:

MARMARA
Parçalı, parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerinin yanı sıra Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’nin kuzey çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Marmara’nın kuzeydoğu güneyinden kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE 22°C, 28°C
Parçalı bulutlu, parçalı bulutlu, gece saatlerinde ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde kuzeydoğu yer yer yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 20°C, 26°C
Parçalı bulutlu, gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yer yer yer yer yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 18°C, 26°C
Parçalı bulutlu, gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde yer yer yer yer yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Havanın hafif bulutlu ve açık, iç kesimlerin parçalı bulutlu olması bekleniyor. Rüzgarın Ege kıyılarında kuzeyden kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ
Havanın bulutlu ve açık, bu akşamın erken saatlerinde Kahramanmaraş çevresinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, doğu kesimlerin parçalı bulutlu olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı bulutlu ve düzensiz olması bekleniyor. Rüzgarın bölgenin kuzeyinden doğuya doğru kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

KARADENİZ BATI
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların yarın (Cuma) Zonguldak, Bartın ve Kastamonu kıyı kesimleri ile Sinop’un batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam İnebolu ve Sinop kıyılarında batı ve kuzeybatıdan kuvvetli (50-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BOLU 11°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE 16°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARABÜK 14°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 17°C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yerel yağışın yarın (Cuma) kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ
Hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Amasya, Çorum hariç). Yağışlar Ordu ve Trabzon ile Samsun’un doğu belediyelerinde yoğun (21-50 kg/m²), Giresun’da yer yer ağır (51-100 kg/m²), Rize ve kıyı kesimlerinde yoğun ve aşırı (100 kg) Artvin./m²) bekleniyor.

RZE 19°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların bol ve bazen aşırı olması bekleniyor.

SAMSUN 18°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların yarın sabah doğu çevrelerinde yerel olarak yoğun olması bekleniyor.

TRABZON 21°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların bu akşam il genelinde ve yarın sabah doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğuda parçalı bulutlu, Erzurum ve çevresinde bu akşam ve yarın (Cuma) öğleden sonra, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Ardahan, Kars, Iğdır ve Ağrı ve Van illerinin doğu çevreleri üzerinden geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Cuma) kuzeyden bölgenin batı kesimlerinde kuvvetli (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

ERZURUM 8°C, 22°C
Parçalı bulutlu ve bu akşam sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SARS 8°C, 22°C
Parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 15°C, 23°C
Parçalı bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra doğusu yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Ekim'de İstanbul'da sismik tatbikat yapılacak ilginizi çekebilir Ekim’de İstanbul’da sismik tatbikat yapılacak

Ağrı AMASYA Artvin Balıkesir Bolu Bursa Çanakkale Çorum depremi Erzurum Giresun istanbul Kars Kastamonu Meteoroloji
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK