‘Aşılarını yaptıranlarda hastaneye gitme oranı yüzde 93 azalıyor’

‘Aşılarını yaptıranlarda hastaneye gitme oranı yüzde 93 azalıyor’

66
0
PAYLAŞ

“Aşı olanlarda hastaneye gitme oranı yüzde 93 azalıyor”

“Aşı yaptıranların hastaneye gitme oranı yüzde 93 azalıyor”

Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Koronavirüs aşısı olanların kayıtsız kalmaması gerektiğini belirten İsmail Balık, “Aşıların hiçbiri virüsü önlemek için tasarlanmadı. Aşılar ölümü önlemek ve ciddi enfeksiyonları önlemek için tasarlandı O halde kesin olarak bildiğimiz bir şey var. aşılarını yaptıran kişilerin hastane ziyaretlerinin sayısını %93 oranında azalttığını göstermektedir.

öğretmen. İsmail Balık, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı aşı kartının son halini ve yoğun bakımlardaki son durumu Covid-19 için değerlendirdi. öğretmen. Balık, “Sayın bakanımız haritayı açıkladı ve illere göre oluşturulan aşı haritamızda artık kırmızı bölge kalmadı. Yani tek doz aşılama oranlarımız istediğimiz noktalara yaklaştı diyebiliriz. Ancak bunun bizi kayıtsız bırakmaması gerektiğini unutmayalım çünkü tek doz aşı deltaya karşı pek etkili değildir.

Bu nedenle aşı kartımızda çift doz mavi görmeliyiz. Bu nedenle aşı kartımızı bir an önce çift doz oranlarına göre renklendirmemizde fayda var. Çünkü bazı hemşehrilerimiz özellikle buna bakarken kayıtsız olabiliyor. Üstelik aşıları tam olanlar bile kayıtsız kalmamalı. Ayrıca maskeye, mesafeye ve hijyene saygı göstermeleri gerekiyor. Çünkü şu anda dünyada piyasada bulunan aşıların hiçbiri virüsü önlemek için tasarlanmamıştır. Aşılar; Ölümü önlemek ve ciddi enfeksiyonları önlemek için tasarlanmıştır. Bu nedenle emin olduğumuz bir şey var ki, aşıları tam olan kişilerde hastane ziyaretleri %93 oranında azalmaktadır. Ölüm neredeyse yüzde 100 önlenir. Elimizde bu kadar güçlü bir silah olmasına rağmen bir an önce çift doz aşılarımızı yaptırmamız gerekiyor” dedi.

“ÖĞRETMENLERİMİZİN %100’ÜNÜN AŞILANMASINI İSTİYORUZ”

öğretmen. Balık, daha sonra aşı olmayan öğretmenleri aşı olmaya çağırarak, “Öğretmenlerimizin de aşıları bir an önce yapılmalı. Öğretmenlerimizin yüzde 100’ünün aşılanmasını istiyoruz. Çünkü örnek olmaları gerekiyor. Doktorların %1’inden azı aşılanmamıştır. Son dönemde az da olsa aşı yaptırmayan meslektaşlarımızı maalesef kaybetmek bizim için son derece üzücü.

Dolayısıyla vatandaşlarımızın buradan bir ders alması gerekiyor. Her gün acil servis ekranlarında yansımalarını görüyoruz ve oradan yoğun bakımdaki koronavirüs hastalarının pişmanlık hikayelerini anlatıyoruz. Ne yazık ki yoğun bakım ünitelerinde aşı yaptırmayanlar, oksijen maskesi ile yaşadıkları nefes darlığı hissi, nefes alamama hissi, boğulma hissi ve ölüm korkusunun yansıdığı için çok pişmanlık ifade etmektedirler. bu pişmanlık. O kadar inanın ki onları öyle görünce çok üzülüyoruz” dedi.verilen)

Corona'yı yendi, aşısı olmayanlarla görüşmeme kararı aldı ilginizi çekebilir Corona’yı yendi, aşısı olmayanlarla görüşmeme kararı aldı

“Aşı yaptıranların hastaneye gitme oranı yüzde 93 azalıyor”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK