Corona virüsünün Mu varyantı ile ilgili dikkat çeken açıklamalar

Corona virüsünün Mu varyantı ile ilgili dikkat çeken açıklamalar

84
0
PAYLAŞ

Corona virüsünün Mu varyantı hakkında dikkat çeken iddialar

Corona virüsünün Mu varyantı hakkında dikkat çeken iddialar

Dünya Sağlık Örgütü’nün yakından takip ettiğini açıkladığı “Mu varyantı” ile ilgili çarpıcı açıklamalar Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerden geldi.

Corona virüsünün Mu varyantı hakkında dikkat çeken iddialar

Geçen hafta, Dünya Sağlık Örgütü uyardı: “Yakından izliyoruz” ve Mu varyantı hakkında art arda açıklamalar geldi …

Amerika Birleşik Devletleri’nde önde gelen bir bilim adamı ve aynı zamanda bir Beyaz Saray sağlık danışmanı olan Anthony Fauci, Mu varyantı hakkında konuştu. Güney Amerika’da hızla yayıldığı söylenen Mu varyantı hakkında açıklama yapan Fauci, düzenlediği basın toplantısında adeta kalplere su sıçrattı.

Fauci, “Mu varyantının baskın virüs olma olasılığı çok düşük” dedi. Delta varyantı Amerika Birleşik Devletleri’nde baskın varyant olarak kaldı. “Vakaların yüzde 99’u Delta varyantlarıdır” dedi. Ancak Fauci, Mu varyantını yakından takip ettiklerini söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü, Mu varyantının Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Ekvador ve AB’deki bazı ülkelerde görüldüğünü açıkladı.

“DELTA VARYANTI BİR DEĞİŞİMDİR”

Öte yandan Asya’nın en büyük bilim adamlarından Dr. Sebastian Maurer-Stroh da Mu varyantı hakkında açıklamalarda bulundu. Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Ajansı Biyobilgi Enstitüsü Müdürü Dr. Maurer-Stroh, Mu varyantının toplam vakaların %1’inden daha azını oluşturduğunu açıkladı.

Ünlü bilim adamı, “Bir varyantın salgın olması için mutant virüsün iyi durumda olması gerekir ve DSÖ bu mutasyonun virüsün etkili olabileceği ihtimaline karşı izlendiğini söyledi.” Maurer-Stroh, “Lambda ve Mu varyantları Güney Amerika’da da ortaya çıktı” diye açıklıyor. Ancak bu varyantların oranı azalmaktadır. Delta varyantı onların yerini alır. Global bir perspektiften baktığımızda Delta varyantı en baskın varyant olmaya devam ediyor. “

Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Corona virüsünün Mu varyantı ortaya çıktı ilginizi çekebilir Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Corona virüsünün Mu varyantı ortaya çıktı mu varyantı nedir?  Mu varyantı nerelerde görüldü, Türkiye'de mevcut mu? ilginizi çekebilir mu varyantı nedir? Mu varyantı nerelerde görüldü, Türkiye’de mevcut mu? Delta varyantından sonra keşfedilen yeni bir mutasyon: C.1.2 varyantı tespit edildi ilginizi çekebilir Delta varyantından sonra keşfedilen yeni bir mutasyon: C.1.2 varyantı tespit edildi

Amerika Birleşik Devletleri Amerika Asya Avrupa Beyaz Saray Bilim Corona Dünya Ekvador Güney Amerika Japonya Kolombiya Ölüm Sağlık Teknoloji Türkiye

Corona virüsünün Mu varyantı hakkında dikkat çeken iddialar

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK