Covid-19’a karşı hap geliyor

Covid-19’a karşı hap geliyor

79
0
PAYLAŞ

Covid-19 hapları geliyor

Covid-19 hapları geliyor

BioNTech ile Covid-19’a karşı aşı geliştiren Pfizer, hastaneye kaldırılmayan ancak semptomları olan yetişkinler için bir hap geliştirdiğini duyurdu.

Covid-19 hapları geliyor

ABD’li ilaç firması Pfizer, Covid-19 hastaları için geliştirdiği ilacın son aşamalara girdiğini duyurdu.

İngiltere haber ajansı Reuters’in aktardığı haberde, Kovid-19 testi pozitif çıkan kişiler için hazırlanan hapın son denemelerinin semptom gösterdiği ancak hastalığa yakalanmadığı belirtildi. hastanede yatan.

PF-07321332 isimli antiviral hapın hastalığın ilk döneminde kullanılmak üzere tasarlandığına da dikkat çekildi. Yetkililer, test sürecine 1.140 kişinin katıldığını kaydetti.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde Covid-19 hastaları için sadece remdesivir onaylandı. Pfizer, Temmuz ayında PF-07321332 isimli ilaçta başarı elde ettiğini açıklamış ve acil kullanım onayı için resmi başvuruların yılın son çeyreğinde başlayacağını duyurmuştu.
Delta varyantından sonra keşfedilen yeni bir mutasyon: C.1.2 varyantı tespit edildi ilginizi çekebilir Delta varyantından sonra keşfedilen yeni bir mutasyon: C.1.2 varyantı tespit edildi

Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Corona virüsünün Mu varyantı ortaya çıktı ilginizi çekebilir Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Corona virüsünün Mu varyantı ortaya çıktı

ABD Bilim BioNTech Corona Dünya Haberleri Ölümler Reuters Sağlık

Covid-19 hapları geliyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK