Elazığ Tabip Odası Başkanı’ndan korkutan açıklama: Servisler doldu, hekimler ölüyor

Elazığ Tabip Odası Başkanı’ndan korkutan açıklama: Servisler doldu, hekimler ölüyor

71
0
PAYLAŞ

Elazığ tabip odası başkanından korkutan açıklama: Servisler dolu, doktorlar ölüyor

Elazığ tabip odası başkanından korkutan açıklama: Servisler dolu, doktorlar ölüyor

Elazığ Tabip Odası Başkanı Özcan Uçar, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Fırat Üniversite Hastanesi’nde açılan Covid koğuşlarının dolu olduğunu, 3. ve 4. koğuşların da açık olduğunu belirterek, “Ekim veya Kasım’da bir başka zirve olabilir. “

Elazığ tabip odası başkanından korkutan açıklama: Servisler dolu, doktorlar ölüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre vaka sayılarının haftalık haritasını paylaştı. 14 Ağustos – 20 Ağustos tarihleri ​​arasında vaka yoğunluğunun en yüksek olduğu il Rize olurken, Bingöl ikinci sırada yer aldı.

“KARANTİNADA TUTMAK İÇİN TEST YAPMAZLAR”

Elazığ Tabip Odası Başkanı Özcan Uçar, vakaların açıklanandan fazla olduğunu ve aşıların yetersiz olduğunu belirterek, “Bu bölgede yurt dışından gelenlerin yoğunluğu, cenazeler, düğünler, toplantılar ve toplantılar çok yoğun. ve sık da vakaları tetikler. Beklenen bir şeydir. Yurt dışından gelen ve buradaki birçok insan karantinadan kaçmak için test yaptırmıyor, bulgularını saklıyorlar. Bu nedenle, vaka tespit edilemez. Bayram öncesi vakaların çok artacağını düşünüyorduk. Hiçbir önlem ya da kısıtlama alınmadı” dedi.

“EKİM VEYA KASIM AYINDA BAŞKA BİR RESİM OLABİLİR”

Bingöl’de vaka sayısının 1 hafta 10 gün sonra azalacağını belirten Uçar, il dışından ve yurt dışından gelenlerin, düğünlerin, nişan ve cenazelerin yoğun bir şekilde devam etmesi halinde bulaşın artacağını söyledi.

Uçar, bir sonraki zirveye kadar herhangi bir işlem yapılmazsa vakaların otomatik olarak azalacağını, ardından yeni bir zirve olacağını söyledi. Bir zirveden sonra düşmeye başlar. Bir sonraki zirveden önce önlem alınmazsa vakalar kendiliğinden azalır. Ondan sonra tekrar zirve yapar. Olacak olan bu. Bu zirve aşağı inecek, ardından Ekim veya Kasım’da başka bir zirve olabilir. Yeterince bağışıklayabilirsek, onları önleyebiliriz. Ama yeterince aşı yapamazsak bu tür zirvelerde tekrar artacak ve düşüşler devam edecek. Şu anda aşıların yetersiz olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

“ELAZIĞ’TA HİZMETLER DOLU, DOKTORLAR ÖLDÜ”

Uçar, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Fırat Üniversite Hastanesi’nde açılan Covid servislerinin dolu olduğunu, 3. ve 4.

* MUB’da 20 yataklı 2 bölüm açıldı ve dolduğunda üçüncü bölümü açtılar.

* Şehir hastanesi doktor arkadaşlarının dediği gibi; 3 servis dolu, 4. servisi açmışlar.

* Aşı yaptırmadığına inandığımız, vefat etmiş doktor arkadaşlarımız var.

* Elazığ, Bingöl ve Tunceli il sağlık müdürlükleri baştan beri bu konularda şeffaf olmamıştır. Bu 3 ilde vaka sayısının daha fazla olduğunu düşünüyorum.

* Diyelim ki vaka sayımız yüz bin, sanırım iki katı.

* Home Office’in konserlerde, sinemalarda, tiyatrolarda ve toplu taşıma araçlarında PCR testi istemesi bir çözüm değildir.

* Sahte PCR sonuçlarını duyuyoruz ve görüyoruz. Zorunlu aşılama yerine teşvik mekanizmalarını harekete geçirmek gerekiyor. Maalesef Türkiye’de böyle bir mekanizma yok.

İzmir Tabip Odası Başkanı açıkladı: Türkiye'de yeni bir mutasyon gözlemlendi ilginizi çekebilir İzmir Tabip Odası Başkanı açıkladı: Türkiye’de yeni bir mutasyon gözlemlendi

Bingöl Corona Elazığ Fırat Üniversitesi İçişleri Bakanlığı İzmir Rize konseri Sağlık Bakanı Sağlık Bakanı sinema salonu Tunceli Türkiye

Elazığ tabip odası başkanından korkutan açıklama: Servisler dolu, doktorlar ölüyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK