Fransa’dan üçüncü doz Covid-19 aşısı kararı

Fransa’dan üçüncü doz Covid-19 aşısı kararı

84
0
PAYLAŞ

Fransa’nın üçüncü doz Kovid-19 aşısı kararı

Fransa’nın üçüncü doz Kovid-19 aşısı kararı

Fransa, Kovid-19 aşısının üçüncü dozuna ilişkin kararını açıkladı.

Fransa'nın üçüncü doz Kovid-19 aşısı kararı

Dünya genelinde 4 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan corona virüsü salgınına karşı geliştirilen aşıda birçok ülke üçüncü dozu geçti.

Fransa Sağlık Bakanlığı’ndan bir yetkili, ülkedeki gidişatı kamuoyuyla paylaştı. Fransız Sağlık Konseyi’nin geçen hafta 65 yaş üstü kişilerin aşılanmasını onaylamasının ardından bugün yapılan açıklamada, üçüncü doz aşının gelecek yıl olabileceği kaydedildi.

Bir bakanlık yetkilisi, “Aşı izni olanlar bu haftadan itibaren randevu alabilirler. “Bazı çalışmaların gösterdiği gibi, korumayı artırıyor” dedi. Yetkili, 2022 başında 18 milyon kişiye verilecek aşıların verilebileceğini ifade ederek, “Şu anda üçüncü doz aşı için onay almış 18 milyon kişiden bahsediyoruz. Bu yılın sonuna kadar 12,4 milyon, gelecek yıl ise daha fazlasının gelmesini bekliyoruz. “

Fransa’daki resmi verilere göre, toplam nüfusun yaklaşık yüzde 72’si tek doz aşı aldı. Yaklaşık %65’i Covid-19 ile enfekte oldukları için iki doz aşı veya tek doz aldı.

Fransa'dan kritik karar: Türkiye yine kırmızı listede ilginizi çekebilir Fransa’dan kritik karar: Türkiye yine kırmızı listede

Corona Dünya Fransa Sağlık Bakanlığı Sağlık Türkiye

Fransa’nın üçüncü doz Kovid-19 aşısı kararı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK