Kamu hastanelerinde bir ilk! Görüntülü hekim dönemi başlıyor

Kamu hastanelerinde bir ilk! Görüntülü hekim dönemi başlıyor

83
0
PAYLAŞ

Devlet hastanelerinde bir ilk! Video doktorların dönemi başlıyor

Devlet hastanelerinde bir ilk! Video doktorların dönemi başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi dijital yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, “İBBEşrefpaşa” uygulamasıyla vatandaşlara randevu, tahlil sonuçları, reçete ve görselleştirme ilaçları gibi bilgilere tek tıkla erişim kolaylığı sunacak. Devlet hastanelerinde bir ilk olan uygulama ile hastalar, görüntülü randevu sistemi sayesinde alanında uzman doktorlarla da tanışabilecek. Uygulama yarından itibaren geçerli olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi her geçen gün kalite standardını yükseltiyor. Eşrefpaşa Hastanesi’nin “İBBEşrefpaşa” mobil uygulaması ile İzmirliler artık ulaşımdan test sonuçlarına, randevu planlamasından görüntülü görüşmeye kadar her türlü bilgiye kolayca ulaşabilecekler. Yarından (1 Eylül) itibaren kullanılmaya başlanacak uygulama ile hastalar, görüntülü randevu sistemi üzerinden alanında uzman doktorlarla görüşebilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Gaffar Karadoğan, “Vatandaşlarımızın Eşrefpaşa Hastanesi uygulamalarından daha hızlı yararlanabilmesi için mobil uygulamayı devreye aldık. Artık randevu alırken akıllı asistan sayesinde vatandaşlar şikayetlerine göre doğru hizmete yönlendirilecek. Hastalarımız için büyük kolaylık. Sağlık danışmanlığı hizmeti almak isteyen ancak pandemi nedeniyle hastaneye gelmekten korkanlar artık Zoom uygulaması üzerinden doktora başvurabilecekler.

İBB Eşrefpaşa Hastanesi’nin mobil uygulaması ile hastalar, şikayetlerine göre “Akıllı Asistan” ile randevu almak için hizmete kolayca erişebilir, laboratuvar, patoloji ve analiz sonuçlarını görebilir. . “İBBEşrefpaşa” uygulaması, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi “esrefpaşahastanesi.izmir.bel.tr” adresinden veya mobil cihazlar için marketlerden indirilebilir. Uygulama, Android, IOS ve Windows Mobile işletim sistemlerini kullanan akıllı telefon ve tabletlerde çalışır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bilgi işlem servisinin hayata geçirdiği uygulamada, “görüntülü görüşme” seçeneğiyle kamu hastaneleri arasında bir ilk sağlandı. Asırlık hastanenin uzman doktorları ile yapılabilecek görüntülü görüşmeler sayesinde hem korona virüs salgını nedeniyle hastanelerde yaşanan tıkanıklığın önüne geçilecek hem de doktora ulaşmakta zorluk çeken hastalar sorularını kendilerine sorabilecek. uzmanlar yaşıyor.

Zoom uygulaması üzerinden görüntülü görüşme randevuları yapılırken, link hastaya SMS olarak gönderiliyor. Yakınlaştırma bağlantısına Randevularım bölümünden de erişilebilir. Mülakatlarda uzmanlar hastaların sorularını yanıtlar, onları ilgilendikleri konu hakkında bilgilendirir ve gerekli görüldüğünde hastayı hastaneye sevk eder. Bu görüşmelerde herhangi bir teşhis konulamamakta ve hastalara reçete yazılmamaktadır. Görüşmeler kayıt altına alınmaktadır.

Uygulamanın diğer önemli özellikleri ise: Nöbetçi eczane ve en yakın eczaneye yönlendirme, Eşrefpaşa hastanesinde yapılan tahlil, patoloji ve görüntüleme sonuçları, Şikayete göre ilgili branş için randevu asistanı ile randevu alınması, Video ile randevu alınması, Talep geçmişinin görüntülenmesi, Hastane bilgileri, Kişisel takipler (boy-kilo takibi, nabız-ateş-tansiyon bilgisi vb.), Hastaya yazılan reçete ve ilaç bilgileri.

Android akıllı telefon canlı hastane İBB internet iOS izmir korona Windows Sağlık uygulaması

Devlet hastanelerinde bir ilk! Video doktorların dönemi başlıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK