Meslektaşları Doç. Dr. Oytun Erbaş’ı yerin dibine soktu

Meslektaşları Doç. Dr. Oytun Erbaş’ı yerin dibine soktu

153
0
PAYLAŞ

Meslektaşlarımız Doç. Dr. Oytun Erbaş’ı yere serdi

Meslektaşlarımız Doç. Dr. Oytun Erbaş’ı yere serdi

“Korona virüs Türkleri etkilemiyor”, “Doğru şeyleri yaparsam Türküm Elon Musk” gibi açıklamalarla gündeme gelen Doç. Dr. Oytun Erbaş, yaptığı son görüş açıklamasıyla ortalığı karıştırdı. Erbaş, “Tuzlu ayran otizme neden olur” diyerek meslektaşlarından ağır eleştirilere maruz kaldı.

Doç. Dr. Oytun Erbaş yine her kesimden tepki alan bir açıklama yaptı. basit asker, tuzlu ayran otizme neden olur tuz ve yoğurt karışımını önerdi zehir bunu belirtti.

Fizyoloji Doçenti Oytun Erbaş’ın açıklamaları kısa sürede sosyal medyaya konu oldu. Birçok doktor Erbaş’a sosyal medyadan yanıt vererek onu yere indirdi.

“ŞİMDİ MUHTEŞEM OĞLUYUM”

öğretmen. Dr. Arif Etkili: Dikkat çekmek için yapıyorsan o başka bir şey ama gerçekten inanıyorsan lütfen doktor muayenehanesi, sağlık bakanlığı… Şimdi lütfen sus oğlum sen doktorsun… sizin için elimizden gelen her şey…

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener: Bu kişi şimdi akademisyen mi ve TUS gibi bir sınavdan mı mezun oldu? Ölü?

öğretmen. Dr. Güner Sönmez: Corona virüsü Türkleri etkilemiyor “,” Maske takmaya gerek yok “,” Türk’üm Elon Musk “Ve şimdi: ‘Tuz Ayran otizme neden oluyor’ Yeter kardeşim biraz kapa çeneni.

“VAY OYTUN, VAH Kİ NE VAH …”

Üsküdar Üniversitesi Biyogüvenlik Bölüm Başkanı Doç. Kaan Yılancıoğlu: Bu çocuktan hoşlanmaya başladım. Şimdi “tuzlu ayran otizme neden oluyor” diyor. Buna göre köyde ayran içen köylüler arasında otizm yaygın ve yayımlandı. Acaba soda da şizofreniye neden olur mu? Kafamda deli sorular. Vay Oytun, ne yazık…

“TUZLU SU İLE BİR ŞEYİ UNUTMAYACAĞIZ”

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Muhammed Keskin: Ayran ve otizm tartışmasını başlatan Oytun Erbaş, çalışmayı sadece 6 hamile fareyle gerçekleştirdi. Ekrandaki bu hayvan deneylerini insanlar için de geçerli bir kural olarak tanımlamak çok yanlış. Tuzlu su gargarası olayını henüz unutmadık.

“TAM LAF-Ü GÜZAF”

Doç. Dr. M. Kadri Akboğa: Bir kardiyolog olarak tansiyonun (hipertansiyon) en büyük artışına tuzlu ayranın neden olduğunu söyleyeyim. Otistik olarak nitelendirilebilmesi için çok merkezli insan çalışmaları ile kanıtlanması gerekir. Yani tamamen iftiradır.

HANGİ SÖZLER ÇOK SÖYLENDİ?

Doç. Dr. Erbaş, korona virüs sürecinin başlangıcında, “Virüsün Türkiye’ye gelmesi durumunda hızlı bir yayılma beklemiyorum. Burada gen farkı çok önemlidir. Bununla ilgili iki makale var. İnsanlar farklı genetik özelliklere sahip olduğu için Asyalıları, beyaz ırkları ve siyah ırkları farklı şekilde etkilediği çok açıktır. Türkler Asya ırkındandır ama bizde de Akdeniz genleri var. Ayrıca Macar ve Rumen grubundan genlerimiz var. Biz daha karışık bir gen grubuyuz. Türkiye’nin çok az etkileneceğini düşünüyorum” dedi.

Erbaş, daha sonra şunları söyledi: “Corona virüsü, genler nedeniyle Türkiye’de salgına neden olmuyor. Türk geni demedim, Türkiye dedim. Bir göz atabilirsin. Medya onu böyle yansıttı” dedi.

Geçtiğimiz günlerde bir programa konuk olan Erbaş, “Doğruları yaparsam Türk Elon Musk’ım” ifadesini kullandı.

Salgın başka bir isim ve boyutla geri dönecek ilginizi çekebilir Salgın başka bir isim ve başka bir boyutla dönecek

Beyaz Asya Bilimi Corona Elon Musk Genetik izmir Macaristan Maske Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye Üsküdar Üsküdar Üniversitesi Yeter

Meslektaşlarımız Doç. Dr. Oytun Erbaş’ı yere serdi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK