Aziz Yıldırım, Kocaelispor’dan alacağı için indirim yaptı

Aziz Yıldırım, Kocaelispor’dan alacağı için indirim yaptı

61
0
PAYLAŞ

Aziz Yıldırım, Kocaelispor’dan yaptığı satın alma için indirim yaptı

Aziz Yıldırım, Kocaelispor’dan yaptığı satın alma için indirim yaptı

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, Kocaelispor’a verdiği kredide indirim yaptı. Uzun süredir ödenmeyen 1,5 milyon dolarlık borcun 1 milyon dolara düşürüldüğü açıklandı.

Aziz Yıldırım, Kocaelispor'dan yaptığı satın alma için indirim yaptı

Kocaelispor, Aziz Yıldırım’a olan 1,5 milyon dolarlık borcun 1 milyon dolardan faizsiz ve bir yıl gecikmeli olarak ödeneceğini açıkladı. Kocaelispor sosyal ağ hesabından yapılan açıklamada, Aziz Yıldırım’a olan borcun faizsiz ve bir yıl vadeli olarak ödeneceği belirtildi.

Eski Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Aziz Yıldırım, Kocaelispor’un ekonomik sıkıntıları sırasında kulübe 1,5 milyon dolar civarında borç verdi. Ancak söz konusu borç uzun süre ödenemeyince kanuni faiz ve icra masrafları ile mevcut borç tutarı 26 milyon TL’ye yükseldi. Aziz Yıldırım ve Kocaelispor partileri yaptıkları görüşmelerde borcu 1 milyon dolara indirdi. Ayrıca söz konusu borcun Aziz Yıldırım’a bir yıl vadeli ve faizsiz olarak ödeneceği öğrenildi.

Kocaelispor’un resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kulüpümüzün 2002 yılından beri var olan ve camiamızın yakından tanıdığı Aziz Yıldırım’a 1.5 milyon dolar borcu var. Bugün geldiğimiz noktada, mevcut borç tutarı 26 milyon TL, artı yasal faiz ve icra harçları civarında. Aziz Yıldırım ile bir süredir yaptığımız görüşmeler sonucunda bugün 1 milyon dolar olarak ilgili rakam belirlendi ve bu miktar 1 yıl gecikmeli olarak Aziz Yıldırım Bey’e faizsiz olarak ödenecek. Anlaşmayı kolaylaştıran Aziz Yıldırım’a, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a, Kocaeli Milletvekilimiz Saffet Sancaklı’ya ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Aziz Yıldırım Dolar faizi Fenerbahçe Kocaeli Saffet Sancaklı sosyal medya

Aziz Yıldırım, Kocaelispor’dan yaptığı satın alma için indirim yaptı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK