Beşiktaş zamanla yarıştı, Miralem Pjanic’i UEFA listesine kaydetti

Beşiktaş zamanla yarıştı, Miralem Pjanic’i UEFA listesine kaydetti

54
0
PAYLAŞ

Zamana karşı yarışan Beşiktaş, Miralem Pjanic’i UEFA kadrosuna aldı

Zamana karşı yarışan Beşiktaş, Miralem Pjanic’i UEFA kadrosuna aldı

Beşiktaş’ın akşam KAP’a ihbar edilen yeni transferi Miralem Pjanic’in UEFA kadrosuna alınabilmesi için adeta zamana karşı yarıştı. Bosna Hersekli futbolcu, gece geç saatlere kadar süren maratonun ardından Beşiktaş ile resmi sözleşme imzaladı ve maaşı açıklandı.

Beşiktaş’ın Barcelona kadrosuna kattığı BH’li dünya yıldızı Miralem Pjanic, mutlu sona ulaştı. UEFA’da Pjanic’in transfer prosedürlerini ve belgelerini idman yapmak için saat 01:00’e kadar vakti olan Beşiktaş nefes kesen bir koşu yaptı. Pjanic’in transferi için Barcelona ile görüşmelerin başladığını saat 21.40’ta KAP’a bildiren siyah beyazlı ekip, 31 yaşındaki orta saha oyuncusunun Şampiyonlar Ligi’nde forma giyebilmesi için UEFA’yı gece 1’e kadar uyarmak zorunda kaldı. 22.40’ta İstanbul’a gelen Bosnalı futbolcu, vakit kaybetmeden kontrol için hastaneye gitti.

23:15’te kontrol için hastaneye gelen dünya yıldızı, 25 dakikalık bir muayenenin ardından TFF kayıt bürosuna gitti. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve yöneticilerin katılımıyla TFF kayıt şirketinde resmi imzaların atılmasının ardından belgeler UEFA’ya gönderildi ve Pjanic Lig şampiyonu kadrosuna eklendi. Beşiktaş, saat 12:46’da KAP’a transfer olan Pjanic’i işe aldığını resmen açıkladı.

“1-2 DAKİKA İÇİNDE BÜYÜDÜK”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, transferin açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Yine de ilginç bir transferdi. Son dakika, son saniye. Bunlar planlı şeyler. Son dakikada hızlanır, son saniyelerde süreç biter. Ama bunlar daha önce planladığımız şeylerdi. Çok şükür UEFA kadrosundan 1-2 dakika önce Pjanic’i çalıştırdık. not alınmış.

Pjanic’in geçen sezon havaalanından seyahat ettiği aracın, son anda belgeleri TFF’ye getiren ekip tarafından Rachid Ghezzal’ın transferi sırasında kullanıldığı öğrenildi. Buna karşılık, eski siyah beyaz futbolcu Dusko Tosic, Pjanic’e destek vermek için tüm gece yıldız oyuncunun yanından ayrılmadı.

PJANİK İÇİN KAP AÇIKLAMASI

Resmi imzaların ardından Siyah Beyaz, Pjaniç’in sözleşmesinin detaylarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi. Beşiktaş’tan yapılan açıklamada. “Profesyonel futbolcu Miralem Pjanic’in geçici transferi için kulübü ve kendisi ile anlaşma sağlandı. Oyuncuya 2021-2022 sezonu için Şirketimiz tarafından 2.750.000 Euro net garanti komisyonu ödenecektir. söylendi.

Fenerbahçe'den bir yıldız transfer daha: Max Meyer ilginizi çekebilir Fenerbahçe’den bir yıldız transfer daha: Max Meyer

Ahmet Nur Cebi Barcelona Beşiktaş Bosna Dusko Tosic Fenerbahçe Futbol cap istanbul Rachid Ghezzal Sağlık Şampiyonlar Ligi TFF transferi tweet UEFA

Zamana karşı yarışan Beşiktaş, Miralem Pjanic’i UEFA kadrosuna aldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK