Falcao kükremeden gitti! Mali zararı tam 15 milyon Euro…

Falcao kükremeden gitti! Mali zararı tam 15 milyon Euro…

68
0
PAYLAŞ

Falcao kükremeden ayrıldı! Maddi kayıp tam 15 milyon euro…

Falcao kükremeden ayrıldı! Maddi kayıp tam 15 milyon euro…

1 Eylül 2019 tarihinde dünyayı sallayan ve Cimbom’u tercih eden Radamel Falcao, 2 yılda sahada hayalet oynadı. Kolombiyalı’nın kulübe maddi kaybı 15 milyon Euro oldu. Yıldız oyuncunun attığı gol 7,5 milyon TL’ye denk geldi.

Falcao kükremeden ayrıldı!  Maddi kayıp tam 15 milyon euro...

“Nasıl başladı, bak nasıl bitti!” Sözleri tüm gerçeğiyle Radamel Falcao’yu anlatıyor… 2 yıl önce Galatasaray’a transfer olan Falcao’nun 1 Eylül’de gelişi tüm Türkiye’de ve tüm dünyada bomba etkisi yarattı. Transfer edildiği günden bu yana sakatlıkları ve kötü performansıyla gündemde olan Kolombiyalı forvet büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Falcao, 731 günlük serüveninde toplam 43 resmi maç oynamayı başardı. 35 yaşındaki forvet, bu maçlarda 20 kez fileleri geçti.

KUPA KEYFİ YAŞAMADI!

İlk sezonunda 2 milyon Euro’luk bonuslarla 7 milyon Euro kazanan yıldızın adı geçen sezon 5 milyon Euro’yu kabul etmişti. Sözleşmesinin feshi için 3 milyon euro ek tazminat alan Kolombiyalı forvetin maliyeti 15 milyonu (150 milyon TL) tuttu… Sadece 20 gol atabilen Falcao’nun 1 golü 750 bin dolara mal oldu. Euro (7,5 milyon TL). Ve dünya yıldızı Galatasaray’ın kariyerinde kupa kaldırma sevincini yaşamadan Türkiye’den ayrılması ne kadar üzücü.

Galatasaray, Falcao'dan ayrıldı!  3 milyon euro ödenecek... ilginizi çekebilir Galatasaray, Falcao’dan ayrıldı! 3 milyon euro ödenecek…

98 PLAY 55’İN KAÇIRDI

FALCAO, sakatlıklar başta olmak üzere çeşitli nedenlerle 41 Süper Lig maçı, 5 Türkiye Kupası maçı, 4 Şampiyonlar Ligi maçı ve 5 Avrupa Ligi maçı oynayamadı.
Yıldız forvet, toplam 98 resmi maçın 55’ini kaçırdı ve 43’ünde sahaya çıktı.

Avrupa bomba Dünya Euro Futbol Galatasaray Cap Şampiyonlar Ligi Süper Lig Transfer Türkiye Türkiye Kupası

Falcao kükremeden ayrıldı! Maddi kayıp tam 15 milyon euro…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK