Şenol Güneş’ten eleştirilere yanıt: Kazanılamayan bir maçtan sonra…

Şenol Güneş’ten eleştirilere yanıt: Kazanılamayan bir maçtan sonra…

60
0
PAYLAŞ

Şenol Güneş’in eleştirilerine yanıt: İmkansız bir maçın ardından…

Şenol Güneş’in eleştirilerine yanıt: İmkansız bir maçın ardından…

Türk milli futbol takımının teknik direktörü Şenol Güneş, Karadağ maçının ardından eleştirilere yanıt verdi.

Şenol Güneş'in eleştirilerine yanıt: İmkansız bir maçın ardından...

Türkiye Millî Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Cebelitarık’ın 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Güneş, geçmişe takılıp kalmadan geleceğe odaklanmaları gerektiğini vurgulayarak, “Geçmiş maçların değerlendirmelerinin yapıldığını biliyoruz ama geçmişe takılıp kalmadan geleceğe odaklanmamız gerekiyor. Geçmiş depresyonu, gelecek kaygıyı getirir. Güçlü sinerjimizi kullanarak sonuca odaklanmalıyız.

“Favori olmayan iki takım dört puan bıraktık”

Cebelitarık’ın kontra atakları olduğunu belirten Güneş, “Grupta puanı olmayan tek takıma karşı oynayacağız. Grubun ilk yarısının son maçını oynayacağız. Favori iki takımdan 6 puan aldık. Favoriler arasında yer almayan iki takıma 4 puan verdik. Karadağ maçında %100 kazanamadığımız iki pozisyon var. Rakibin neredeyse hiç pozisyonu yokken biz de gol yedik. Maçı farklı bitmesi gereken bir beraberlikle bitirdik. Letonya ve Karadağ’da berabere kalarak 2 puan ve gol farkımızı kaybettik ama yine de lideriz. Farklı bir oyun oynayacağız. Kapalı bir takıma karşı hücumda verimli olmalıyız. Sentetik çimde oynayacağız. Şartlar ne olursa olsun kazanmak için oynayacağız” dedi.

“Çağlar’ı oynayacağım”

Cebelitarık maçı için stop çizgisinde Çağlar’ı veya Ozan’ı kullanacağını ifade eden tecrübeli teknik adam, “Büyük ihtimalle Çağlar’ı Hollanda maçından önce oynayacağım. Değişiklikler olacak. Maçın gidişatına göre hareketler. Önce kazanmak için. İngiltere ile mücadele ettiğimiz oyuncularımızın katılımı düzensiz ve karışık oldu. Yarından itibaren Burak’a sarı kart cezası verilmeyecek, diğer oyuncularımızın hazır olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Kaybedilen maçtan sonra övgü beklemiyorum”

Kendisine yöneltilen eleştirilere değinen Şenol Güneş, yorum yapılırsa sonuçlara saygı duyacağını söyledi.

Kaybedilen maçın ardından övgü beklemediğini vurgulayan teknik direktör, şunları söyledi:

“Yarın maçımız var, dışarı çıkıp oynayacağız. Bu maça hazırlanıyoruz. Kim ne derse desin buradan 3 puanla çıkmak istiyoruz. Karadağ maçında oyuncuların gösterdiği çaba ve kararlılıktan memnunum. Dün akşam İsveç-İspanya maçını izledim. İspanya çok pozisyon buldu ama 2-1 kaybetti. Futbolun da bu yönü var. EURO 2020’de olmayan futbol hakkında savunulacak bir şey yok ama Karadağ maçı için bunu söyleyemem. Çok pahalıya mal olan hatalar var. Milli takım tartışmasını adil buluyorum ama saygısız olmamızı adil bulmuyorum. Futbol kültürümüz olsaydı bu maçı kazansaydık aynı eleştirileri yapanlar eleştirilerine devam ederdi ama böyle olmazdı diye düşünüyorum. Takım olarak kaybettiğimiz puanlar için elbette üzüldük ama geleceğe bakacağız. Artık lideriz, tersi de olabilirdi. Beklentileri yükseltmek de bazen sorunludur. Bize bir görev verildi, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Başarısız olduğumuz için eleştiriliyorsak buna saygı duyuyoruz. “

“Geçmiş depresyon, gelecek kaygıdır”

Türkiye Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımın fiziksel ve ruhsal durumu hakkında sorulan soruya şu yanıtı verdi:

“Rakipten daha az koşmuş olabiliriz ama en çok pozisyon üreten takım bizdik. Oyuncuların moral sorunu olduğunu düşünmüyorum. Cengiz iyi. Belki Hollanda maçında Hakan’a karşı oynamam. Kerem’in durumu iyi. Biraz daha baskı yapalım diyorsanız doğrudur. Kendi takımında oynamayan oyuncularımız var. Okay ve Kenan oradaydı. Bazı oyuncular oyunun temposuna ayak uydurmakta zorlanıyor. Zeki, Avrupa Şampiyonası’nda sıkıntı yaşarken, Karadağ maçında en iyiler arasında yer aldı. Geçmiş maçların yargısının yapıldığını biliyoruz ama geçmişe takılıp kalmadan geleceğe odaklanmamız gerekiyor. Geçmiş depresyonu, gelecek kaygıyı getirir. Güçlü sinerjimizi kullanarak sonuca odaklanmalıyız.

Türkiye-Karadağ maçına damga vuran an!  Altay Bayındır 4 kişiye bağırdı ama... ilginizi çekebilir Türkiye-Karadağ maçına damga vuran an! Altay Bayındır 4 kişiye bağırdı ama…

Milli Takım Altay Avrupa Depresyon Dünya Kupası EURO 2020 Futbol Güneş Hollanda İngiltere İspanya İsveç Karadağ Letonya Şenol Güneş Türkiye

Şenol Güneş’in eleştirilerine yanıt: İmkansız bir maçın ardından…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK