Tanju Özcan için karar verildi

Tanju Özcan için karar verildi

32
0
PAYLAŞ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ihtar için Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini duyurdu.

Tanju Özcan için verilen karar

Tanju Özcan için alınan karar

Tanju Özcan için verilen karar

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ihtar için Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini duyurdu.

Tanju Özcan için alınan karar

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, parti merkezinde basına açıklama yaptı.

Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

* “Bolu belediye başkanının bir vatandaşla ilgili yaptığı uygunsuz açıklamayı kabul etmemiz mümkün değildir.

* Onu sindirmemiz mümkün değildir. Ama hatasını anladı ve halktan özür diledi.

* Bu özrü dikkate alarak, bir vatandaş hakkında yaptığı uygunsuz açıklamalar nedeniyle Bolu belediye başkanının ihtar için Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkine oybirliği ile karar verdik.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, parti merkezinde basına açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı. Öztrak, bugün itibarıyla başlayan yüz yüze eğitimle ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

“SARAY YÖNETİMİ GELECEK TURİZM DEĞİŞİMİNE VERDİĞİ ÖNEMLE EĞİTİME YARDIMCI ETMEDİ”

“Okullar, salgın hastalıklar gibi olağanüstü durumlarda en son kapatılması ve ilk açılması gereken kurumlardır. Geleceğimiz çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğidir. Okullarından ve eğitimlerinden uzak kaldıkları her gün ülkemiz için daha ağır bir fatura demektir. Türkiye, salgın sırasında okullarını en uzun süre kapalı tutan ülkelerden biri. Ne yazık ki saray yönetimi, çocuklarımızın geleceği ve eğitimi için turizmden ve sanayiden gelecek dövize verdiği önemi verememiştir.

“ÖNEMLİ GÖREV VE SORUMLULUKLAR TERK EDİLMİŞTİR”

Salgın sırasında birçok öğrenci uzaktan eğitime erişemedi. Gelenler bir şey anlamadı. Bir nesil bariz israf noktasına geldi. Şimdi, bu açığı kapatmak için hükümete, eğitimcilere, velilere ve öğrencilere büyük görevler ve sorumluluklar düşüyor. Geçen yıl aynı dönemde salgından hayatını kaybeden hemşehrilerimizin sayısı 50 civarındaydı. Tekrarlanan hatalar sonucunda bu sayı bugün 300’e ulaştı. Böyle bir ortamda okullar açıyoruz…

“ÖĞRETMENLER VE OKUL PERSONELİ AŞI YAPILMAZ”

Sınıf mevcutlarının hala çok kalabalık olduğu okullarımız var. Bu okullarda öğrenci yoğunluğunu azaltmak için ikili eğitime geçmek bir seçenek olabilir. Aşı yaptırmayan öğretmenler ve okul personeli de var. Sağlık Bakanı’nın açıklamasına göre öğretmenler arasında iki doz aşı oranı yüzde 70 civarında. Genel aşılama oranında henüz yüzde 50’ye ulaşmış değiliz. Aşı gecikmeleri yavrularımızı da tehdit etmektedir. Dünyanın dört bir yanındaki diğer ülkelerde olduğu gibi, aşılamayı hızlandırmak için gerektiğinde ödül ve teşvik programları uygulanabilir.

“BU ÖLÇÜM NE KADAR SÜRE ÇALIŞIR?”

Bir diğer konu ise sınıfların havalandırılmasıdır. “Kapılar, pencereler açılacak” deniliyor. Kış geliyor diyorlar. Bu önlem her yerde ne kadar süreyle işe yarayacak? Yine bazı okullarımızda uygun servis elemanı bulunmamaktadır. Bu konuda çok şikayet alıyoruz. Böyle bir durumda okullarda hijyen nasıl sağlanacak? Kronik hastalığı olan çocuklarımız var. Bu çocuklar olası bir kontaminasyon durumunda ciddi risklerle karşı karşıya kalabilirler. Bu çocukların eğitimi için mutlaka alternatif bir plan hazırlanması gerekmektedir.

“MİLLİ EĞİTİM BAKANI MİLLETİMİZİ AYDINLATMALI”

Milli Eğitim Bakanı bu konuda milletimizi aydınlatmalıdır. Tüm ebeveynler, çocuklarımızın sağlığını korumak için alınan önlemler konusunda bilgilendirilmeli ve eğitim sürecinin tüm bölümleri birlikte hareket edebilmelidir.

Tanju Özcan: Sığınmacılara vatandaşlık verilmeyeceği acilen duyurulmalı ilginizi çekebilir Tanju Özcan: Sığınmacılara vatandaşlık verilmeyeceği acilen duyurulmalı

Bolu CHP Faik Öztrak Kadın Tanju Özcan
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK