12 yaşındaki çocuğun NFT koleksiyonu 24 saatte tükendi

12 yaşındaki çocuğun NFT koleksiyonu 24 saatte tükendi

43
0
PAYLAŞ

12 yaşındaki çocuğun NFT koleksiyonu 24 saatte tükendi

12 yaşındaki çocuğun NFT koleksiyonu 24 saatte tükendi

12 yaşındaki Benyamin Ahmed’in yarattığı balina NFT’leri 24 saat içinde tükendi. Ahmed günde 160.000 dolardan fazla kazanıyordu.

12 yaşındaki çocuğun NFT koleksiyonu 24 saatte tükendi

Amerikalı sanatçı Beeple’ın dijital çiziminin Mart ayında rekor bir fiyata (69,3 milyon dolar) satılmasının ardından NFT’lere ilgi arttı. Birçok sanatçı, model ve tasarımcı NFT satışlarıyla dikkatleri üzerine çekti.

12 yaşındaki Benyamin Ahmed de NFT dünyasıyla ilgilenenlerden. Ahmed, bir stok görüntüden esinlenerek Weird Whales (Strange Whales) adlı bir NFT koleksiyonu yarattı.

Ahmed, “NFT alanıyla ilgilenmeye başladım çünkü başlangıçta bunun harika olduğunu düşündüm çünkü çevrimiçi esnekliğe izin verdi” diyor. Ancak Ahmed daha sonra CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi popüler NFT koleksiyonlarını gördükten sonra kendi koleksiyonunu geliştirmeye karar verir.

9 SAATTE SATILDI

Ahmed şimdiden 106 eter toplamayı başardı. Başlangıçta eğlenceli bir öğrenme etkinliği olarak gördüğü şey, dokuz saat içinde tükenen çok karlı bir projeye dönüştü.

Bir ether geçen hafta 3.041,24 dolar civarında işlem görüyordu. Bu da Ahmed’in gelirinin 322.346 dolar civarında olduğu anlamına geliyor. Ek olarak, Ahmed’in bir banka hesabı olmadığını ve gelirini şimdilik kriptoda tutmayı tercih ettiğini söyledi.

Ahmed, Photoshop’ta daha sonra NFT’ye dönüştürebileceği görüntüler oluşturarak başladı. Ancak 40 görüntü oluşturduktan sonra bunun çok fazla zaman ve çaba olduğunu fark etti. Sonra babası Imran Ahmed’den python komut dosyası kullanarak tonlarca NFT oluşturmanın daha kolay bir yolu olduğunu öğrendi. Imran, Benjamin’e nasıl kod yazılacağı konusunda rehberlik etti.

Benyamin Ahmed, tweet’lerinde sürecin nasıl ilerlediğini anlattı.

DİJİTAL DÜNYADA VİRAL OLDU

Benyamin Insider’a, “Biraz araştırma yaptım ve NFT’nin tüm kodlarını yayınlayan başka bir koleksiyonu olan Boring Bananas’ı buldum. Ve onların kodlarını kullanarak 3.350 garip balina yaratabildim.

Benyamin, Boring Banana’nın dijital araştırma ekibinin bir üyesi olan Vee’nin kendisine NFT koleksiyonunu oluşturmasına izin veren kodu gönderdiğini söyledi. Ardından, farklı özellik katmanlarını ve arka planları işlemek için özelleştirdi. İşi bittiğinde, sürecini paylaşmak için @ObiWanBenoni Twitter hesabına gitti:

“12 yaşımdayken bunu nasıl yapabildiğime dair bir tweet yazdım ve ardından Boring Bananas tweet attı. Biraz viral oldu.”

KODLAMA ONUN İÇİN İŞ DEĞİL, HOBİDİR

Bentamin’in babası Imran, sonucun böyle olmasını beklemediğini belirterek, “Daha düşük fiyata sattık ama satmasını da beklemiyorduk zaten. Ben de onu buna hazırlamaya çalışıyordum, “bak, bir iki tane satabilirsin ve sonra biraz sakinleşebilir” ama viral oldu ve aynı gün tükendi.

Ahmed’in kârı bununla da bitmedi. Benjamin ayrıca, orijinal içerik oluşturucu tarafından belirlenen bir yüzde noktası olan ikincil piyasada komisyon kazanmaya devam ediyor.

Ahmed inanılmaz bir başarı elde etmiş olsa da, kodlama bu 12 yaşındaki çocuk için bir iş değil, hobi olarak yapmaktan hoşlandığı bir şey. “Ona ve kardeşine dizüstü bilgisayarlar kurdum ve onlara öğretmeye başladım. Sonra gerçekten düştüler. Bir öğrenme deneyimi olarak başladı ve her şeyden önce bir eğitim projesi olduğu için bir öğrenme deneyimi olarak devam etmek istiyoruz. Asla büyük bir ticari girişim gibi olması amaçlanmamıştı. “İnsanlar hikayeleriyle ilgilendikleri için viral oldu” diyor.

NEYİ SEVİYORSAN ONU YAP

Benyamin, Benoni kullanıcı adı altında bir YouTube kanalına ev sahipliği yapıyor ve kodlama yolculuğunu burada paylaşıyor:

“Benim tavsiyem sevdiğin işi yap. Bu yüzden yemek yapmayı seviyorsanız, yapın, kendinizi başka bir şey yapmaya zorlamayın. Bir şeyler yaparken her zaman eğlenin. Bunu bir öğrenme deneyimi olarak görün.

NFT çılgınlığı büyüyor: Jpg dosyası 69,3 milyon dolara satıldı ilginizi çekebilir NFT çılgınlığı büyüyor: Jpg dosyası 69,3 milyon dolara satıldı Yeni Beeple Hareketi: İkonik Anların Satın Alınabileceği NFT Sitesini Başlattı ilginizi çekebilir Yeni Beeple Hareketi: İkonik Anların Satın Alınabileceği NFT Sitesini Başlattı Yeni NFT satış rekoru: Covid Alien 11.8 milyon dolara satıldı ilginizi çekebilir Yeni NFT satış rekoru: Covid Alien 11.8 milyon dolara satıldı

12 yaşındaki çocuğun NFT koleksiyonu 24 saatte tükendi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK