Apple’dan komisyon adımı: Kurallar gevşiyor

Apple’dan komisyon adımı: Kurallar gevşiyor

70
0
PAYLAŞ

Apple’ın komisyon aşaması: kurallar gevşetiliyor

Apple’ın komisyon aşaması: kurallar gevşetiliyor

ABD’li teknoloji devi Apple, uygulama mağazası kurallarını kolaylaştırarak Netflix gibi şirketlerin Apple’a komisyon ödemeden müşteri edinmelerini sağlayacak.

Apple'ın komisyon aşaması: kurallar gevşetiliyor

Geçtiğimiz yıl hizmet sektöründe çoğunlukla App Store’dan 53,8 milyar dolar gelir elde eden Apple, düzenleyici kurumların baskısı altında komisyon üreten iş modelinde bu hafta ikinci kez taviz verdi.

Apple’ın App Store’da veya uygulama içi satışlarda %15-30 komisyon alan kuralları, çeşitli engeller oluşturarak uygulama geliştiricilerin kullanıcıları ödeme yapılmayan kanallara yönlendirmesini zorlaştırıyor.

Bu kurallardan biri, Apple cihazı kullanıcılarının dergi, kitap, müzik veya video gibi içerikleri satın almak için Apple dışındaki ödeme yöntemlerini kullanmasını engelledi. Apple yaptığı açıklamada, Japonya Adil Ticaret Komisyonu (JFTC) tarafından yürütülen bir soruşturmanın ardından bu kuralı gelecek yılın başlarında sona erdireceğini söyledi.

REFERANS YETKİLENDİRİLECEK

Şirket, uygulama geliştiricilerinin bu uygulamalarda benzersiz bir bağlantı paylaşmasına ve kullanıcıları bir hesap oluşturabilmeleri için web sitelerine yönlendirmesine izin vermek için JFTC ile anlaştığını duyurdu.

Güney Kore parlamentosu dün Google ve Apple gibi büyük uygulama mağazası operatörlerinin yazılım geliştiricilerini kendi ödeme sistemlerini kullanmaya zorlamasını önleyen bir yasa tasarısını onayladı. Ancak oyun uygulamalarında yasak devam edecek.

Dünyada bir ilk ... Google ve Apple için bir darbe ilginizi çekebilir Dünyada bir ilk … Google ve Apple için bir darbe

ABD Apple Doları Google Güney Kore Kore Teknoloji uygulaması

Apple’ın komisyon aşaması: kurallar gevşetiliyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK