Apple’ın Instagram’daki köle satışı haberlerinden sonra Facebook’u tehdit ettiği ortaya çıktı

Apple’ın Instagram’daki köle satışı haberlerinden sonra Facebook’u tehdit ettiği ortaya çıktı

225
0
PAYLAŞ

Wall Street Journal (WSJ) tarafından yayınlandı FacebookDahili Raporlar: BBC’nin 2019’daki raporları Instagram Bir Facebook gönderisi, kölelerin benzer uyuşturucular kullanılarak satıldığını gösteriyor; elmaBir uyarı uygulaması olduğu ortaya çıktı.

App Store’un sahibi olan Apple, hangi uygulamaların indirildiği ve Google, HaberlerApple, geliştiricilerin uygulamanın “koltuğunuzu değiştirmek için hemen harekete geçmesini” istediğini öğrendi.

Öte yandan, iç raporlara göre WSJ, Facebook’un BBC’nin bu soruna çözümü olduğuna inanıyor. Haberlervebadan önce Haberler çok küçük olduğunu ve aradığını bildirdi HaberlerYayınlandıktan sonra ilgili hashtagleri kaldırdığını ve ilgili hesapları kapattığını söyledi.

BBC Arapça’nın HaberlerSuudi Arabistan ve Kuveyt’te, Instagram dahil ev hizmetlilerinin uygulamalar aracılığıyla alınıp satıldığını ve kendi istekleri dışında kapılarını kapattıktan sonra tüm haklarını reddettiklerini gösterdim.

WSJ, Facebook’un iç raporlarını yaymaya başladıktan sonra Facebook, ABD’de ciddi eleştirilerin hedefi olmaya devam ediyor. Salesforce CEO’su ve derginin sahibi teknoloji milyarderi Marc Benioff, “Facebook, Amerika’da yanlış olan tek şey” dedi.

Facebook’ta Benioff Haberler CNN’e verdiği demeçte, “Facebook’un dünyayı nasıl etkilediğine bakın: siyasi süreçlerden iklim krizine, pandemiye, güvensizlik ve güvensiz sosyal medya şirketlerinden kaynaklanan sorunlar” dedi. iltifatını yaptı.

Daha önce Facebook’u eleştiren ve Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in hükümetinin, temettünün yaklaşık 1 trilyon dolar değerinde olduğunu öne süren Benioff, ABD Kongresi’ni Facebook’un dezenformasyon sorunuyla mücadele etmeye çağırdı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK