Apple’nin açığını bulmuştu, servet sahibi oluyor

Apple’nin açığını bulmuştu, servet sahibi oluyor

87
0
PAYLAŞ

Apple’ın açığını buldu, servet yaptı

Apple’ın açığını buldu, servet yaptı

Geçen yıl Apple’ın açığını görünce gündeme gelen Aydın Didimli zenginleşiyor. 21 yaşındaki Hüseyin Çoban, şirketin kendisine hediye olarak yüklü miktarda para verdiğini söyledi.

Apple'ın açığını buldu, servet yaptı

Apple’ın güvenlik açığını keşfettiğini ve ünlülerin fotoğraflarına ulaştığını iddia eden 21 yaşındaki Hüseyin Çoban, bilgisayar teknolojisine olan tutkusu sayesinde büyük bir teklif aldığını söyledi. Shepherd, Apple’ın geçmişindeki sistem açıklarını fark ettim ve bu açıkları Apple’a bildirdim. Daha sonra bana para ödülü teklif edildi. Bu fiyatı kabul etmedim. Aylar sonra yeni bir teklif geldi. Ben de bu teklifi kabul ettim” dedi.

Hüseyin Çoban, Apple cep telefonu kullanan ünlülerin iCloud hesaplarına (bulut denilen depolama alanı) girerek tüm fotoğraf ve uygulamalarına eriştiklerini duyurdu. Şirket yetkilileriyle temasa geçtiğini kaydeden Çoban, kendisine sunulan binlerce dolarlık ödülü zayıf bularak kabul etmediğini söyledi.

Aylar sonra Apple’dan iade aldığını söyleyen 21 yaşındaki Shepherd, Apple’dan gelen bir mesajda şunları söyledi: “Geç dönüş için özür dileriz, teklifimizi kabul etmediğiniz için üzgünüz. buldunuz, değerinin daha da yüksek olduğunu anladık, kabul ederseniz mükâfat alırsınız” dedi.

Elma Aydın cep telefonu dolar para

Apple’ın açığını buldu, servet yaptı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK