Bloomberg duyurdu: Apple’dan uydu hamlesi

Bloomberg duyurdu: Apple’dan uydu hamlesi

80
0
PAYLAŞ

Bloomberg duyurdu: Apple’ın uydu hamlesi

Bloomberg duyurdu: Apple’ın uydu hamlesi

Apple’ın yeni telefonlarında uydu teknolojisini kullanmaya hazırlandığı iddia edildi.

Bloomberg duyurdu: Apple'ın uydu hamlesi

ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Bloomberg, Apple’ın yeni iPhone modellerine uydu özellikleri getirmeye hazırlandığını söyledi.

Haberde telefonun sinyal almadığı bölgelerdeki iPhone kullanıcılarının bölgedeki kazalar ve acil durumlarla ilgili mesaj şeklinde mesaj alacağı belirtildi.

Apple’ın yıllardır bu teknoloji üzerinde çalıştığı ve kullanıcılarına iki farklı şekilde hizmet edeceği belirtiliyor. İlk uygulamanın “uydu acil durum mesajı” olarak adlandırılacağı belirtilirken, telefon ve internetin bulunmadığı alanlarda kullanıcılara acil servis ve iletişim bilgilerinin gönderileceği belirtildi. Mesajlar uygulaması ile entegre olacak bu uygulama, SMS ve iMessage özelliklerinin yanında yer alacak. Bu mesajların yeşil veya mavi değil gri renkte görüneceği kaydedildi.

Apple bünyesinde Stewie olarak da bilinen uydu mesajlaşma sisteminde mesajların uzunluklarının kısa olacağı kaydedildi.

iPhone kullanıcılarına sunulan bir diğer özellik ise bölgedeki uçak kazaları, yangınlar gibi afetlerden ve büyük kazalardan uydu aracılığıyla haberdar olmaları. Ayrıca bu özellik ile kullanıcılara güvende olmaları tavsiye edileceği belirtildi.
Apple'ın Çocuk İstismarı Ölçümü: 2019'dan Beri iCloud Mail Analizi ilginizi çekebilir Apple’ın Çocuk İstismarı Ölçümü: 2019’dan Beri iCloud Mail Analizi

Apple'dan kötü haber: Çip krizi iPhone'u da etkileyecek ilginizi çekebilir Apple’dan kötü haber: Çip krizi iPhone’u da etkileyecek Çekya'da aşı olan kişilere iPhone verilecek ilginizi çekebilir Çekya’da aşı olan kişilere iPhone verilecek

Bloomberg duyurdu: Apple’ın uydu hamlesi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK