NASA’nın Ay projesi tehlikede

NASA’nın Ay projesi tehlikede

84
0
PAYLAŞ

NASA’nın Ay projesi tehlikede

NASA’nın Ay projesi tehlikede

Geçen hafta Jeff Bezos, uzay girişimi Blue Origin’in Elon Musk’a aya iniş sözleşmesi veren NASA’ya dava açtığını duyurdu. Şimdi, dava nedeniyle NASA, aya iniş aracı üzerindeki çalışmayı bir kez daha durdurmalı ve ajansın programını tehlikeye atmalıdır.

NASA'nın Ay projesi tehlikede

Bu yılın Nisan ayında NASA, SpaceX’e, 2024’te Artemis 3 görevi için astronotları taşımak için gereken uzay aracının inşasına yardımcı olacak Human Lander System (HLS) sözleşmesini verdiğini duyurdu. Projenin şimdi iki kez kesintiye uğraması gerekecek. .

NASA yetkilileri Space.com’a yaptığı açıklamada, “NASA, 19 Ağustos – 1 Kasım tarihleri ​​arasında yürürlükte olan İnsan İniş Sistemi (HLS) Seçenek A için SpaceX ile çalışmayı gönüllü olarak durdurdu. Bu geçici kapatma karşılığında, tüm taraflar 1 Kasım’da sona erecek olan hızlandırılmış bir dava takvimi üzerinde anlaştılar. NASA yetkilileri, davanın ayrıntılarını gözden geçirmek ve erken bir çözüm bulmak için Adalet Bakanlığı ile çalışmaya devam ediyor. “

Bu gecikmeyle birlikte uzay giysisi gibi bileşenleri içeren görevlerle birlikte NASA’nın 2024 yılına kadar Amerikan astronotlarını aya geri döndürme hedefi tehlikede.

Rusya'nın büyük suçlaması: NASA astronotu uzay istasyonunda delik açtı ilginizi çekebilir Rusya’nın büyük suçlaması: NASA astronotu uzay istasyonunda delik açtı NASA, ekipmanını Ay'a kurmaya hazırlanıyor ilginizi çekebilir NASA, ekipmanını Ay’a kurmaya hazırlanıyor Jeff Bezos'un NASA hayalleri yine paramparça oldu ilginizi çekebilir Jeff Bezos’un NASA’daki hayalleri yine yıkılıyor

ABD Adalet Bakanlığı Dünya astronotu Elon Musk Jeff Bezos’un darbe davası NASA Rusya Uzay Teknolojisi

NASA’nın Ay projesi tehlikede

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK