NFT nedir, ne işe yarar?

NFT nedir, ne işe yarar?

93
0
PAYLAŞ

NFT nedir, ne işe yarar?

NFT nedir, ne işe yarar?

NFT’de bir eser veya dijital varlığın benzersiz bir şekilde kaydedilmesine izin veren GIF’ler, şarkılar ve videolar bile vardır. Bir tür dijital sertifika olan NFT’de fiziksel bir varlık olarak bir sanat eseri ya da resim bulunmamaktadır.

NFT nedir, ne işe yarar?

Fungible olmayan belirteç olan NFT, son zamanlarda kendisi için bir isim yaptı. NFT için bunlara koleksiyonların fiziksel dünyadaki dijital yansımaları denir.

NFT NEDİR?

Değiştirilebilir varlıklar olan dolar, hisse senedi, bitcoin veya altın külçelerinin aksine, “değiştirilemez” NFT varlıkları her bir benzersiz öğeyi temsil eder. Elinizdeki Bitcoin ile başkasının elindeki Bitcoin aynı değerdedir. Değiştirilemeyen Jetonlar (NFT’ler), koleksiyonların fiziksel dünyadaki dijital yansımalarıdır.

Ancak her bir bitcoinin farklı bir değeri olduğunu düşünün. O zaman bir birim ve bir aktarım aracı olmaktan çıkar. Bu, NFT varlıklarının durumudur. Birçoğunun aynı olmasına rağmen, herhangi birinin gerçekliği ve mülkiyeti kesin olarak bilinebilir. NFT örnekleri, dijital sanat eserleri, spor kartları, internet üzerinde alan adı ve IP adresi olarak bulunan sanal sahalar veya kripto para birimi için kullanılan cüzdan adlarıdır.

Değişmez jetonlar, genellikle özellikleri nedeniyle telif hakkıyla korunan ürünler oluşturmak için tasarlanmıştır. Örneğin, bir sanatçı kendi sanat eserini iade edilmeyen bir jeton olarak yarattığında, sanatçı, ürünün her satışı için pasif gelir yaratır.

İNTERNET KAYNAK KODU NFT OLARAK DA SATILMAKTADIR

Berners-Lee, 1989’dan 1991’e kadar İsviçre’de çalışırken kodu tasarladı ve yazdı. O sırada CERN’de çalıştığı için, kaynak kodunu ücretsiz olarak halka açık hale getiren Berners-Lee, hiçbir zaman bir milyarder olmadı. diğer teknoloji şirketlerinin başkanları.

NFT dünyasının hızla yayılmasıyla Berners-Lee, birinin kodun dijital olarak imzalanmış bir versiyonunu beğenebileceğini düşündü ve bu yüzden onu NFT olarak yayınlamaya karar verdi.

SATIŞ KAZANÇLARINI YARDIM İÇİN KULLANACAK

www’nin hikayesi dün Sotheby’s üzerinden satıldı. “Bu her şeyi değiştirdi” adlı NFT; Kodun yazıldığı gibi animasyonlu bir görselleştirmesini, Berners-Lee tarafından yazılmış dijital bir mektubu içerir.

Kazanan teklifi, 5.4 milyon doları teslim eden kişi açıklanmadı. Sotheby’s’e göre, Berners-Lee’nin NFT satışı, şimdiye kadar satılan en değerli dijital sanat eserlerinden biri.

Sotheby’s, Berners-Lee ve eşinin, gelirleri destekledikleri vakıf ve kuruluşlara yardım etmek için kullanacağını söyledi.

Satış takip web sitesi NFT NonFungible.com ve BNP Paribas SA’ya bağlı bir araştırma firması olan L’Atelier’e göre, toplam NFT pazarı 2019’da 141,6 milyon dolardan yaklaşık 41 milyon dolara, 2018’de ise en az 338 milyon dolara yükseldi. geçen yıl. .

Twitter Inc. CEO’su Jack Dorsey, ilk tweet’ini 2,9 milyon dolara açık artırmaya çıkardı, Beeple olarak bilinen Mike Winkelmann, Christie’s müzayedesinde 69,3 milyon dolarlık ev dijital sanat eserini sattı ve birçok kişinin yeni keşfedilen bu dünyaya hızla girdiği haberleri devam ediyor.

12 yaşındaki çocuğun NFT koleksiyonu 24 saatte tükendi ilginizi çekebilir 12 yaşındaki çocuğun NFT koleksiyonu 24 saatte tükendi

Altın balina bitcoin CERN İsviçre Doları Sanat Teknoloji Transferi tweet Twitter

NFT nedir, ne işe yarar?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK