Selçuk Bayraktar’dan gençlerin çağrısına Mirkelam müziği eşliğinde yanıt: Konum atın geliyorum

Selçuk Bayraktar’dan gençlerin çağrısına Mirkelam müziği eşliğinde yanıt: Konum atın geliyorum

92
0
PAYLAŞ

BT VadisiTürkiye’de Robotaksi-Fassenger Otonom Araç Yarışması’nda gençlerin yaptığı çağrıyı sosyal medyadan dikkate almayan TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı. Selçuk Bayraktarefsanevi Mirkelam’a şarkıya eşlik eden sıçrama görüntüleri ile yanıt verdi. “Set, geliyorum gençler” diyen Bayraktar, o anları Twitter hesabından paylaştı.

Mirkelam'a eşlik eden genç müziğin çağrısına Selçuk Bayraktar'ın yanıtı: Durun, geliyorum.

ÖĞRENCİLER İÇİN OLUŞTURULAN İMZALI ARAÇLAR

Robotaksi Otonom Binek Araç Yarışması’nda Bilgi Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu ile birlikte öğrencilerle birlikte araçları geliştiren Bayraktar, grup üyeleriyle birlikte fotoğrafı inceledi. Bazı araçları talep eden ekipleri sertifikalandıran Bayraktar, İstanbul Teknoloji Üniversitesi’nde “Araba Hazır” kategorisinde “Sürücüsüz Yarış” aracı için geri sayıma başladı.

PARÇA GİBİ TESLİMATI TAKİP ET VE MİSYONU TAMAMLA

Bayraktar, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, yarışmanın ilk kez TEKNOFEST 2018’de gündeme geldiğini ve her yıl çok daha iyiye ulaştığını söyledi. Bu yıl TÜBİTAK, Vadi Bilgi Teknolojileri ve HAVELSAN’ın da desteğiyle rekabetin küresel boyuta ulaştığını belirten Bayraktar, bu yıl, trafik standartlarını başarıyla takip ederek aracın benzer ticaret işlerini otomatik olarak yürütecek ve otomatik olarak takip edecek ekiplerle dolu olacağını söyledi.

Mirkelam'a eşlik eden genç müziğin çağrısına Selçuk Bayraktar'ın yanıtı: Dur, ben geliyorum.

AKILLI VE ELEKTRİKLİ ARAÇLAR, otomotivde en büyük devrimdir”

Otomobil alanındaki gelişmelere de değinen Bayraktar, “En büyük otomobil sanayi devrimi artık akıllı ve elektrikli araçlarda yaşanıyor, teknolojinin en büyük katma değeri bile akıllı araçlarla üretiliyor. Dünya bir dönem görünüyor. Araç ne kadar akıllıysa o kadar iyidir.” Bu süreçte en büyük etkenin insan kaynağı olduğunu belirten Bayraktar, “Genç kardeşlerimizin dünyada bir ilke imza atarak büyük başarılara imza atacağını düşünüyoruz” dedi.

200 BİN BAŞVURU

TEKNOFEST’in artan geometrisinin de kanıtladığı gibi Bayraktar, “Yarışmaya ilk yıl 20 bin öğrenci başvurdu. İkinci yıl 50 milyon oldu. Bu 100 bin oldu. Bu yıl 200 bin öğrenci başvurdu, açık ara dünyanın en ileri teknoloji platformu. 45’ten fazla ekip başvurdu. Bu resim gelecek için çok umut verici” dedi.

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Erdem Aksoy

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK