Steve Jobs imzalı bilgisayar kılavuzu 800 bin dolara satıldı

Steve Jobs imzalı bilgisayar kılavuzu 800 bin dolara satıldı

38
0
PAYLAŞ

Steve Jobs’un bilgisayar kılavuzu 800.000 dolara satıldı

Steve Jobs’un bilgisayar kılavuzu 800.000 dolara satıldı

Merhum Apple kurucusu Steve Jobs tarafından imzalanan Apple II bilgisayar kılavuzu, geçen hafta yaklaşık 800.000 dolara açık artırmayla satıldı.

Steve Jobs'un bilgisayar kılavuzu 800.000 dolara satıldı

CNN haberine göre; Boston merkezli bir şirket olan RR Auction, 1980 kılavuzunu Perşembe günü 787.484 dolara sattı. Jobs ve Apple’ın ilk yatırımcısı Mike Markkula tarafından imzalanan 196 sayfalık kılavuzda 25 yaşındaki Jobs şunları yazdı:
Julian, senin neslin bilgisayarlarla büyüyen ilk nesil. Git dünyayı değiştir! Steven Jobs, 1980.

Kılavuzun sahibi, Apple ürünlerinin eski bir Birleşik Krallık distribütörünün oğlu olan Julian Brewer’dır. Müzayede evi, Jobs ve Markkula’nın İngiltere’ye tanıtım gezisi sırasında kılavuzu imzaladığını söyledi.

Brewer şöyle diyor: “Babam beni misafirlerle buluşmak için aradığında odamda oturmuş Apple II’mde oyun oynuyordum. Gelenler Steve Jobs ve Mike Markkula’ydı. Kılavuz yanımdaydı ve imzalattım; Bırakın böyle bir makale yazmayı, Jobs’un herhangi bir şeye imza atmasının ne kadar nadir olduğunu ancak daha sonra anladım. Babamla iyi anlaştık, bu yüzden dikkatlice yazılmış gibi hissediyorum.

Apple II, o zamanlar ana akım pazar için tasarlanmış ilk bilgisayarlardan biriydi. Apple II, dünyayı gerçekten değiştirdi ve yaklaşık 6 milyon ev ve işletmeye ilk bilgisayar deneyimini yaşattı.

Müzayedede Jobs’un ender imzalı el kitabını kazanan teklif sahibi, Indianapolis Colts’un sahibi Jim Irsay, el kitabının kendisi için ne anlama geldiğini açıkladı. Irsay yaptığı açıklamada, “Son iki yüzyılın en büyük ve en yenilikçi beyinleri göz önüne alındığında, Steve Jobs kesinlikle aralarında yer almalı” dedi. Jobs, insanların günlük olarak düşünme, iş yapma ve etkileşim kurma şeklini değiştiren gerçekten dönüştürücü bir figürdü. “

Müzayededeki en pahalı üç ürün, Steve Jobs’un Apple II kılavuzu, Jobs’tan 479.939 dolarlık bir mektup ve 464.876 dolarlık bir Apple I bilgisayarıydı.

Eski asistanı yabancıya Steve Jobs hakkında sır verdi ilginizi çekebilir Eski asistanı yabancıya Steve Jobs hakkında sır verdi Delta varyantı dev şirketleri geri itti... Apple, Google, Twitter, Lyft dönüşü erteledi ilginizi çekebilir Delta varyantı dev şirketleri geride bıraktı… Apple, Google, Twitter ve Lyft dönüşü erteledi 100 milyon dolarlık Picasso eseri bir restoranda müzayedede sergileniyor ilginizi çekebilir 100 milyon dolarlık Picasso eseri bir restoranda müzayedede sergileniyor Picasso'nun 50 yıldır saklanan eseri 150 bin dolara satılıyor ilginizi çekebilir Picasso’nun 50 yıldır saklanan eseri 150 bin dolara satılıyor

Apple CNN Doları Dünya Ekim Google İngiltere Perşembe Maskesi Twitter Sanat

Steve Jobs’un bilgisayar kılavuzu 800.000 dolara satıldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK