Türk girişimciden Z kuşağına özel iş platformu: EKOS

Türk girişimciden Z kuşağına özel iş platformu: EKOS

82
0
PAYLAŞ

Türk girişimciden Z kuşağına özel iş platformu: EKOS

Türk girişimciden Z kuşağına özel iş platformu: EKOS

Türk girişimci Melis Dural tarafından Boston’da kurulan EKOS networking platformu, Gen Z için geliştirdiği özelliklerle dikkat çekiyor.

Türk girişimciden Z kuşağına özel iş platformu: EKOS

Z kuşağının Facebook, LinkedIn ve Instagram gibi sosyal medya platformlarına olan ilgisi azalırken, Türk girişimci Melis Dural, ABD’nin Boston kentinde EKOS adlı yapay zeka destekli bir iş etkileşimi platformu oluşturdu.

Aralarında Caroline Koç’un da bulunduğu yatırımcılar tarafından desteklenen platform, yapay zeka eşleştirme algoritmasına sahip. Böylece etki odaklı ağ oluşturma ve bilgi odaklı etkileşim fırsatları sunan platform üyeleri, benzer ilgi alanlarına sahip, benzer endüstri sektörlerine ilgi duyan ve benzer içerikleri tüketen profesyonelleri bir araya getiriyor. Bu üyeleri sorunsuz bir şekilde eşleştiren platform, kullanıcının tercihlerine göre video veya ses tabloları (Tablolar) oluşturup, görüş, bilgi ve mesajlarını hedef kitleleriyle paylaşabilmektedir.

BİLETLER KESİLİLECEK

Bu sistem sayesinde kullanıcılar, oluşturdukları görüntülü veya sesli “Tablolar” üzerinden kullanıcılarına hitap edebilirler. Platformun profesyonel kullanıcıları, son dönemde yaşanan pandemi nedeniyle reflekslerinin hızlanmasının da etkisiyle oradaki faaliyetlerini yürütebilecekler. Bu şekilde platform, iş kullanıcılarının hedef kitleleriyle iletişim kurmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Son kullanılan ağ uygulamalarının aksine, dileyen kullanıcılar “Tablo”larını veya etkinliklerini kaydedebilirler. Bu sayede kullanıcılar yeni gelir kanalları oluşturabilmektedir.

MODERN KULLANICI DENEYİMİNİN AMACI

Platformla ilgili olarak Melis Dural, “Son yıllarda hedef kitlesi profesyonel dünya olan ve birçok harika özelliği barındıran sosyal medya platformlarının sayısında artış oldu. Ancak profesyonellerin ve işletmelerin sorunlarını çözmelerine, yeni yeteneklere erişmelerine ve sosyal öğrenme veya iş etkileşimi yoluyla, anlamlı profesyonel ilişkiler ve bağlantılar arasında anlamlı diyaloglar yoluyla iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir platform yok ”diyor.

Dural, “EKOS temelde 3 katmanda farklılaşıyor, hepsi kendi alanlarında başarılı platformlar. İlk olarak, profesyonel bağlantılara yapılan boş davetler yerine anlamlı bağlantıları ve anlamlı fikir alışverişini teşvik eden bir platform geliştirdik. İkinci olarak, eşzamanlı video ve ses etkileşimi sunuyoruz. Son olarak, gelecek neslin, yani geleceğin iş gücünün, diğer bir deyişle Z Kuşağının beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayan modern bir kullanıcı deneyimi tasarladık.

Öte yandan platformun önümüzdeki aylarda sınırlı sayıda kullanıcıyla kapalı devre test dönemine gireceği açıklandı.
Reklamveren Facebook'a sırtını döndü ilginizi çekebilir Reklamveren Facebook’a sırtını döndü

Algoritmalar, maketler, videolar... Instagram'a kızan sanatçılar ilginizi çekebilir Algoritmalar, maketler, videolar… Instagram’a kızan sanatçılar Facebook'a tepkiler durmuyor: Dezenformasyonun yayılması sürüyor ilginizi çekebilir Facebook’a tepkiler durmuyor: Dezenformasyonun yayılması sürüyor

Türk girişimciden Z kuşağına özel iş platformu: EKOS

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK