Apple, tartışma yaratan “Çocuk istismarına karşı telefon tarama” planını askıya aldı

Apple, tartışma yaratan “Çocuk istismarına karşı telefon tarama” planını askıya aldı

26
0
PAYLAŞ

Dünyanın önde gelen telefon ve bilgisayar üreticilerinden biri elma“Çocuk istismarı için telefon taraması” projesinden yedeklenmiştir. Toplum, özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği için şimdi tartışmanın yenilenmesini yapmayacaktır.

Tablodan tamamen kaldırıldı

Apple, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, müşterilerin, araştırmacıların ve savunuculuk kuruluşlarından gelen cihazlardan çocukların medya tarafından cinsel istismarını ve bu tür malzemelerin yayılmasını önlemek için geliştirilmiş farklı hizmet hatları olduğunu belirtti. Açıklamada, sistemin hiçbir şekilde masadan kaldırılmadığını, değişikliğin eleştirileri doğrultusunda taslağı ertelediğini vurguladı. Ancak özelliklerle ilgili herhangi bir veri paylaşılmadı.

HASSAS İÇERİK TARAMA

Apple’ın geçen ay iCloud kullanıcılarının izinsiz çocuk fotoğrafları ve videoları içeriğinin şirket gizlilik politikalarıyla çeliştiği için tartışmalara yol açacağını açıklaması. Apple, yapay zeka teknolojisi sayesinde özel yazışmaları incelemeden, yalnızca CSA (Çocuk Madde Cinsel İstismarı) adlı hassas içerikleri araştırmak için ilk dönemde çocuk istismarına karşı üç sahne önlemi duyurdu.

Güvenlik güçleri tanınacak

Söz konusu sistem, gerektiğinde güvenlik güçlerine, gerçek kişilerin muayenesi ile ilgili şüpheli çocuk istismarı fotoğraflarının gösterilmesinin tavsiye edilmesini sağlayacaktır.

Apple tartışmalı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK